20 komentāri

Kopš svētdienas, 16. jūlija, sākta cūku likvidācija “Latgales bekonā”, jo tur atklāts Āfrikas cūku mēris. Saimnieki ir šokēti, un viņiem ir grūti runāt par to – gadiem ir ieguldīts darbs un līdzekļi, ferma ir sakopta, un pēdējos gados tajā ir veikti uzlabojumi, raidījumam “900 sekundes” stāstīja PVD pārstāvis Edvīns Oļševskis.

Jau ziņojām, ka Āfrikas cūku mēris skāris lielāko cūku audzētāju Latgalē – uzņēmumu “Latgales bekons”, kur mita aptuveni 6000 cūku liels ganāmpulks.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Latvijas Cūku audzētāju asociācija jau atzinusi, ka tas nozarei ir liels šoks un zaudējums, tikmēr Daugavpils novada domes amatpersonas izteikušās, ka Āfrikas cūku mēris “Latgales bekonā” ir smags trieciens visam reģionam.

“Saimniekiem ir grūti apzināties, ka cūku vairs nebūs. Viņiem ir grūti runāt, un viņi ir šokā,” norādīja Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) pārstāvis.

Viņš gan akcentēja, – kādu laiku pēc likvidēšanas atjaunot cūku audzēšanu ir iespējams, ja vien saimnieki to vēlēsies.

Cūku likvidācija uzsākta svētdien, un nogalinātas ir 1120 cūkas jeb simts tonnas. Tie ir divi fermas korpusi no septiņiem. “Darbs atliek vēl piecos korpusos, tas prasīs vēl vairākas dienas. Ja viss būs veiksmīgi, tad nogalināšana tiks pabeigta trešdien. Tai sekos dezinfekcija,” sacīja PVD pārstāvis.

Viņš arī atzina, ka patlaban infekcijas izplatīšanās iemesli nav zināmi. “Nevar teikt, ka saimniecībā ir slikts stāvoklis – tā ir kārtīga. Cilvēki, uzņēmuma pārstāvji, ir šokēti par situāciju, patlaban nevar pateikt, kāds ir iemesls. Zināms, ka tā izplatījusies jūnija vidū, ap Jāņiem. Patlaban neizskatās, ka fermā būtu bijuši biodrošības “caurumi”,” norādīja Oļševskis.

 

TOP komentāri

 • Arnis Vilemsons
  +16 +16 0

  Arnis Vilemsons

  Kārtējā diversija,lai iznīcinātu Latvijas cūkas un ievestu ārzemju cūkgaļu! Ko dara Drošības policija?!
 • Viesturs Zaļups
  +14 +14 0

  Viesturs Zaļups

  Mākslīgi radīta slimība kura atver plašāku ceļu ārzemju korporācijām.
 • Iruta Bauze

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl