Ar ”Covid-19” saslimušo skaits Latvijā pieaudzis līdz 86

22 komentāri
Ar ”Covid-19” saslimušo skaits Latvijā pieaudzis līdz 86
VLADISLAVS PROŠKINS, F64

Jaunā koronavīrusa izraisītās slimības ”Covid-19” apstiprināto gadījumu skaits Latvijā sasniedzis 86, informē Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Pēdējā diennaktī kopumā izmeklēti 533 pacienti ar aizdomām par saslimšanu ar “Covid-19”, no tiem infekcija apstiprināta 15 pacientiem. Līdz šim Latvijā kopā izmeklēti 2 677 pacienti, no kuriem kopumā apstiprināti 86 “Covid-19” saslimšanas gadījumi.

Lasi vēl –  Izveidots jauns tālrunis pieteikumiem par ”Covid-19” analīzēm – 8303

No 13. marta līdz 14. aprīlim Latvijā saistībā ar “Covid-19” vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Lasi vēl – Ārkārtas situācija Latvijā: ar kādām izmaiņām jārēķinās iedzīvotājiem?

Tāpat no 17. marta aizliegta personu un transportlīdzekļu pārvietošanās caur lidostu, ostu, dzelzceļa un autoceļu Eiropas Savienības ārējās robežas robežšķērsošanas vietām, kā arī robežšķērsošanas vietās, kas paredzētas vietējai pierobežas satiksmei, izņemot kravu pārvadājumus.

Vienlaikus Latvijas valstspiederīgajiem un ārzemniekiem, kuru pastāvīgā dzīvesvieta ir Latvijā, atļauts atgriezties Latvijā caur minētajām robežšķērsošanas vietām. Tāpat ārzemniekiem atļauts caur tām no Latvijas izceļot.

Ja Latvijas valstspiederīgajiem līdz 17. martam nav izdevies atgriezties Latvijā, obligāti jāreģistrējas Konsulārajā reģistrā, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā (ĀM). Ja tas neizdodas, ĀM lūdz obligāti reģistrēties Konsulārajā reģistrā. Ministrija ņems šo informāciju vērā, lemjot par atgriešanās risinājumiem. Konsulārajā reģistrā var reģistrēties, izmantojot portālu “latvija.lv”. Ar ĀM Konsulāro departamentu var sazināties pa tālruni +371 26337711.