Ar Covid-19 inficēts pasažieris braucis autobusa maršrutā Ventspils-Rīga

0 Komentāru
Ar Covid-19 inficēts pasažieris braucis autobusa maršrutā Ventspils-Rīga
VLADISLAVS PROŠKINS, F64

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologi, veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, noskaidrojuši, ka pasažieris, kuram apstiprināta Covid-19 infekcija, 8. septembrī braucis ar autobusu maršrutā Ventspils-Rīga plkst. 8.05 no Ventspils uz Rīgu.

Tajā pašā dienā ar Covid-19 sasirgusī persona braukusi ar autobusu Rīga-Ventspils plkst. 15.00 no Rīgas uz Ventspili. Savukārt 9. septembrī pasažieris braucis ar autobusu Rīga-Ventspils plkst. 17.00 no Rīgas uz Ventspili.

Visiem pasažieriem, kuri brauca minētajos datumos šajos maršrutos, ieteicams novērot savu veselības stāvokli. Ja tiek novēroti Covid-19 infekcijai raksturīgi simptomi ieteicams palikt mājās, sazināties ar savu ģimenes ārstu, lai izvērtētu veselības stāvokli.

SPKC atgādina, ka šādos gadījumos ātrāk uzzināt, ka persona bijusi kontaktā ar Covid-19 slimnieku, var palīdzēt lietotne “Apturi Covid”. Izmantojot lietotni, varēs laikus izolēties, lai neapdraudētu ģimeni, kolēģus, draugus un pārējos iedzīvotājus.

Ja parādījušies slimības simptomi, piemēram, akūtas elpceļu infekcijas pazīmes, paaugstināta temperatūra, ožas traucējumi, garšas izjūtas zudums, Covid-19 testu var veikt bez maksas ar ārsta nosūtījumu.

0 Komentāru