Ar “Covid-19” inficējusies Latvijas iedzīvotāja ceļojusi no Itālijas

4 komentāri
Ar “Covid-19” inficējusies Latvijas iedzīvotāja ceļojusi no Itālijas
EPA / SCANPIX

Pirmā ar jauno koronavīrusa slimību “Covid-19” inficējusies Latvijas iedzīvotāja sestdien, 29. februārī, ielidojusi no Minhenes, pirms tam ceļojot vīrusa skartajā Itālijas reģionā, žurnālistus informēja SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Lidsabiedrības “airBaltic” lidmašīna ar reisa numuru “BT-226” 29. februārī plkst. 15.40 izlidojusi no Minhenes un plkst. 17.55 ielidojusi Rīgā. Perevoščikovs skaidroja, ka inficēšanās notikusi Itālijā. Sieviete kopā ar ģimeni ceļojusi no Veronas, Itālijā, uz Minheni, Vācijā, un tad ar lidmašīnu uz Rīgu.

Pirmais saslimšanas gadījums Latvijā laboratoriski apstiprināts pirms aptuveni divām stundām. Persona tikusi izmeklēta ambulatori, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem analīzes paņemot cilvēka mājās, rezultātam apstiprinoties.

Ar “Covid-19” saslimusi kāda sieviete, un viņa ir nogādāta Latvijas Infektoloģijas centrā ārstēšanai un izolēšanai. Kopā ar sievieti slimnīcā ievietots arī viņas bērns, kuram gan minētā slimība nav konstatēta.

Speciālisti jau ir ieguvuši visu nepieciešamo informāciju par ceļojumu, kā arī lidmašīnas pasažieriem. Identificētas tuvākās kontaktpersonas, kas sēdējušas tuvu saslimušajai personai.

Tiešraides ierakstu no preses konferences skaties ŠEIT! 

Perevoščikovs skaidroja, ka reisā bija 145 pasažieri, 24 no kuriem atzīti par tuvajām kontaktpersonām, proti, cilvēkiem, kuri atradušies divu metru rādiusā no saslimušās Latvijas iedzīvotājas. Šo cilvēku vidū bija astoņi Latvijas pilsoņi, tostarp saslimušās sievietes ģimene. Ar šiem iedzīvotājiem mediķi jau esot sazinājušies. Tuvā kontaktā bijušie cilvēki būs medicīniskajā novērošanā un karantīnā ārstu uzraudzībā.

Tā kā paciente nebija slima ceļojuma laikā, risks inficēties pārējiem pasažieriem esot niecīgs, akcentēja Perevoščikovs, gan piebilstot, ka cilvēkiem ir jānovēro savs veselības stāvoklis un simptomu gadījumā jāvēršas pie mediķiem.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas vadītājs Aleksejs Višņakovs preses konferencē atklāja, ka sadarbībā ar NMPD tika organizēta pacientes un viņas bērna nogādāšana Latvijas Infektoloģijas centrā (LIC).

Pacientes bērns esot saslimis un analīzes uz koronavīrusu “Covid-19” šobrīd ir negatīvas, bet viņam ir novēroti slimības simptomi. Balstoties uz šiem novērojumiem, tika pieņemts lēmums hospitalizēt arī bērnu, savukārt pārējiem ģimenes locekļiem noteikta karantīna mājās. Pēc viņa sacītā, pacientiem ir sagatavoti atsevišķi boksi.

Preses konferencē medijus informēja, ka pēc atgriešanās Latvijā, ģimene no lidostas mājās devās ar personīgo auto, un līdz šim brīdim nav apmeklējusi darbu vai izglītības iestādes.

Iepriekš jau vēstīts, ka visā pasaulē ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību ”Covid-19” miruši jau vairāk nekā 3000 cilvēku, liecina varasiestāžu pirmdien publiskotā informācija.

Inficēšanās ar ”Covid-19 vīrusu” konstatēta vairāk nekā 88 000 cilvēku, un vīruss no Ķīnas izplatījies vairāk nekā 60 valstīs.

Karte: Koronavīrusa izplatība pasaulē

4 komentāri