Ar 1. jūliju sāks plānotās un ārkārtas pārbaudes administratoru darba vietās

1 komentārs

Šodien sperti būtiski soļi, lai maksātnespējas administratoru rindas attīrītu no negodprātīgām amatpersonām.

Īstenojot maksātnespējas politikas reformu, Tieslietu ministra vadītā konsultatīvā padome šodien pielika punktu administratoru eksaminācijas komisijas izveidei, kas ar 1. jūliju sāks plānotās un arī ārkārtas pārbaudes administratoru darba vietās. Tas ir jauninājums un būs efektīvs instruments negodprātīgas rīcības novēršanai un apkarošanai.

Jau patlaban ir veikts administratoru riska novērtējums, sadalot viņus grupās.

Tāpat konsultatīvā padome nolēma, ka pašreizējais iestādes nosaukums – Maksātnespējas administrācija – neatbilst tās uzdevumam, jo daudzi domā, ka administrācija ir darba devējs, proti, tajā strādā administratori. Taču tā ir kontroles iestāde, kuras pirmais un galvenais uzdevums ir uzraudzības funkcija.

Tāpēc administrācijas nosaukums nākotnē būs Maksātnespējas kontroles dienests, jo tas kontrolē, uzrauga un ievieš kārtību. Atgādinām, ka pagājušajā nedēļā aizdomās par naudas izspiešanu un noziedzīgi iegūtu naudas līdzekļu legalizāciju apcietināja maksātnespējas administratoru Ilmāru Krūmu, Māri Sprūdu, kā arī Nauri Durevski.

TOP komentāri

  • Dainis Rēpiņš
    +2 +2 0

    Dainis Rēpiņš

    Nu Rasnačš pamodās...kur biji agrāk...vai šie ğēniji...nav virzīti no valsts aparāta...biedru domu biedriem???

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl