Aptuveni desmitā daļa no visiem bezdarbniekiem Latvijā ir jaunieši

Pievienot komentāru

Aptuveni desmitā daļa no visiem bezdarbniekiem Latvijā ir gados jauni cilvēki.  Ekspertu grupa trešdien, 9. augustā, Latvijas Zinātņu akadēmijā spriedīs par jauniešu bezdarba cēloņiem un meklēs risinājumus tā mazināšanai.

Speciālisti norāda, ka bezdarbs atstāj nopietnas sekas ne tikai uz katra cilvēka labklājību, bet arī valsts ekonomisko attīstību kopumā, tāpēc tā ir aktuāla problēma.

Nodarbinātības valsts aģentūras vadītāja Evita Simsone otrdien intervijā ”900 sekundēm” atzina, ka reizē ar kopējo bezdarbnieku skaitu samazinās arī jauniešu bezdarbnieku skaits un patlaban viņu īpatsvars sasniedz aptuveni 11%.

Vērtējot pieredzi, viņa negribēja piekrist bieži izskanējušajam apgalvojumam, ka mūsdienās jaunieši darba meklējumos dodas ar pārāk augstām prasībām.

Evita Simsone
NVA direktore

Ir gan vieni, gan otri, jo, tāpat kā sabiedrība kopumā, tā arī jaunieši ir ļoti atšķirīgi. Tas, ka jaunajiem cilvēkiem ir varbūt augstākas ambīcijas nereti nekā pieaugušajiem cilvēkiem, ja tā var salīdzināt, tas nenoliedzami tā ir, bet teikt, ka dominē viens vai otrs, es negribētu piekrist.

Galvenās problēmas jauniešu nodarbinātībā joprojām ir divas – tiem, kuri mācās vidusskolā, trūkst kvalifikācijas, bet tiem, kuriem ir kāda profesija, nav pieredzes.

Lasi vēl