Komentāri
Aptuveni 40% valsts iedzīvotāju cieš no kādas hroniskas slimības
FOTO: LETA

Aptuveni 40% Latvijas iedzīvotāju cieš no kādas hroniskas slimības, ilgstošas kaites vai arī viņiem ir fiziski trūkumi, šodien starptautiskajā konferencē “Hronisko slimību izaicinājums 21. gadsimta Eiropā. Pacientu perspektīva un ekonomiskā aktivitāte” teica biedrības Dzīvības koks vadītāja Gunita Berķe.

Pagājušajā gadā aptuveni 35% vīriešu vecumā no 16 gadiem un vairāk cieta no kādas hroniskas slimības, citām ar to saistītām problēmām vai arī viņiem ir fiziski trūkumi. Savukārt sievietēm šis rādītājs bijis vēl augstāks – teju 45% sieviešu vecumā no 16 gadiem un vairāk cieš no kādas hroniskas slimības.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā norādīja Berķe, saslimstība ar hroniskām slimībām pēdējo gadu laikā pieaug. Tāpat tas, ka sievietes ar hroniskajām slimībām sirgst biežāk nekā vīrieši, varētu būt saistīts ar to, ka sieviešu vienkārši ir vairāk, uzskata biedrības vadītāja.

Kā stāstīja Berķe, hronisko slimību pacienti mēdz saskarties ar darba dēvēju stereotipiem, ka cilvēks pēc ārstēšanas vairs nespēs kvalitatīvi pildīt savus darba pienākumus. Viņa minēja piemēru, ka kāda sieviete pēc krūts vēža ārstēšanas vēlējusies atgriezties savā darbavietā, tomēr lūgusi darba devējam iekārtot viņu citā amatā. Kad sieviete norādījusi, kuru amatu vēlētos, no darba devēja viņa saņēmusi atbildi – “Nē, vēžinieks to darīt nevar”, stāstīja Berķe.

Jau ziņots, ka onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība Dzīvības koks vēlas pieņemt rezolūciju, kura būtu vērsta uz hronisko slimību pacientu rehabilitāciju pēc ārstēšanas, lai palīdzētu viņiem atkal kļūt par ekonomiski aktīviem iedzīvotājiem.

Kā šodien preses konferencē norādīja biedrības Dzīvības koks vadītāja Gunita Berķe, biedrība sagaida, ka hronisko slimību pacientu rehabilitācija tiks iekļauta veselības aprūpē kopumā, jo šobrīd Latvijā attīstīta ir pacientu ārstēšana, tomēr netiek domāts par to, kas notiek, kad “slimnīcas durvis aizveras”. Rezolūcijas mērķis ir veselības profilaksei, skrīninga programmām un ārstēšanai pievienot ceturto fāzi – rehabilitāciju pēc aktīvas ārstēšanas, lai ļautu cilvēkiem atgriezties atpakaļ sabiedrībā.

Rezolūciju plānots iesniegt Eiropas Komisijai, Eiropas Parlamentam, Eiropas Savienības (ES) Padomes prezidentūrai un ES dalībvalstu valdībām. Berķe teica, ka Eiropai nav izvēles un rezolūcija būs jāpieņem, jo sabiedrība noveco un hronisko slimnieku skaits kļūst lielāks.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl