Apturēts noziedzīgs grupējums, kas nodarījis zaudējumus valsts budžetam vairāk nekā 325 000 eiro apmērā

8 komentāri
Apturēts noziedzīgs grupējums, kas nodarījis zaudējumus valsts budžetam vairāk nekā 325 000 eiro apmērā
PAULA ČURKSTE, LETA

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde novembrī sākusi kriminālprocesu pret noziedzīgu grupējumu, kurš izvairījies no nodokļu nomaksas un nodarbojies ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, valsts budžetam nodarot zaudējumus vairāk nekā 325 000 eiro apmērā, aģentūru LETA informēja VID.

Par minēto noziedzīgo nodarījumu iespējamu izdarīšanu aizturētas četras personas. Tostarp vienai no aizturētajām personām tiesa sākotnēji piemēroja ar brīvības atņemšanu saistītu drošības līdzekli – apcietinājumu, bet pēc drošības naudas 14 000 eiro apmērā iemaksas persona atbrīvota un tai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Atbilstoši VID speciālistu secinātajam noziedzīgais grupējums īstenojis nodokļu izkrāpšanas shēmu laika posmā no 2018.gada janvāra līdz 2019.gada augustam, un tā realizēta mežistrādes un mežsaimniecības jomā.

Shēmā iesaistītie uzņēmumi izvairījās no nodokļu nomaksas, pārkāpa grāmatvedības un statistiskās informācijas prasības, kā arī legalizēja noziedzīgi iegūtus finanšu līdzekļus. Shēmas “klienti” (uzņēmumi) savos grāmatvedības dokumentos uzrādīja un pievienotās vērtības nodokļa (PVN) deklarācijās iekļāva faktiski nenotikušus darījumus ar fiktīviem uzņēmumiem.

Pēc sākotnējiem aprēķiniem, valsts budžetam nodarīti zaudējumi 325 225 eiro apmērā.

Sāktā kriminālprocesa ietvaros VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes darbinieki veica procesuālās darbības Rīgā, Kuldīgā, Kuldīgas novadā un Ventspilī, tostarp 19 kratīšanas kriminālprocesā iesaistīto personu dzīves vietās, birojos un automobiļos. Kratīšanu laikā atrasti un izņemti kriminālprocesam nozīmīgi pierādījumi – internetbankas kodu kalkulatori, datori, mobilie telefoni, zīmogi un grāmatvedības dokumenti.

Saistībā ar organizētā noziedzīgā grupējuma darbībām ir sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 218.panta trešajā daļā, 195.panta trešajā daļā un 217.panta trešajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu pazīmēm.

Par minēto noziedzīgo nodarījumu iespējamu izdarīšanu tika aizturētas četras personas. Vienai no aizturētajām personām tiesa sākotnēji piemēroja ar brīvības atņemšanu saistītu drošības līdzekli – apcietinājumu, bet pēc drošības naudas iemaksas persona tika atbrīvota un tai tika piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija šobrīd netiek sniegta.
8 komentāri