2 komentāri

Pirms pusotra gada visā Latvijā norisinājās akcija, kuras laikā varēja nodot nederīgos medikamentus aptiekās. Tolaik kopumā tika savāktas gandrīz 2 tonnas nederīgo medikamentu. Kur paliek zāles, kam beidzies derīguma termiņš, un kāpēc neviens nezina, cik tonnu veco zāļu Latvijā savāc?

Šī ir viena no apmēram 500 aptiekām Latvijā, kur vēl aizvien šādā konteinerā jebkurš var iemest nederīgos medikamentus. Šeit stāsta, ka kopš kampaņas iedzīvotāju aktivitāte ir vairojusies, un nereti konteiners jāiztukšo pat vairākas reizes mēnesī.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Tomēr no aptaujātajiem cilvēkiem vien retais apgalvo, ka izmanto iespēju vecos medikamentus nodot aptiekā, lielākā daļa tos met ārā kopā ar sadzīves atkritumiem.

Par to, cik tonnu vai kilogramu veco zāļu aptiekās šobrīd ik gadu savāc, informācijas neesot. Tāpat nav izveidota arī vienota sistēma nederīgo zāļu utilizēšanai – norāda Latvijas Farmaceitu biedrībā. Šobrīd nederīgās zāles aptiekas vāc brīvprātīgi, bet biedrība sākusi sarunas ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju par to, lai tas būtu obligāti visiem.

Latvijā šis temats ir maz analizēts, bet citu valstu pētījumi liecinot, ka gruntsūdeņu paraugos visbiežāk atrastas antibiotikas, pretsāpju un hormonālie līdzekļi. Farmaceiti ir satraukti, ka tas var radīt neprognozējamas sekas ilgtermiņā.

Vides ministrija apsvērusi vairākus risinājumus. Viena no versijām – nederīgo zāļu savākšanas konteinerus rosināt izvietot arī doktorātos un poliklīnikās. Diskusijai vēl plānots piesaistīt Veselības ministriju un tiek sagaidīts, ka pirmie soļi risinājuma virzienā varētu tikt sperti jau šogad.

Sarakstu, kurās no aptiekām ir konteiners vecajām zālēm, var atrast Farmaceitu biedrības mājaslapā, savukārt uz aptieku durvīm par šādu iespēju liecina uzlīme.

Video

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl