Aptaukošanās sasniedz globālu krīzi – 124 miljoni bērnu vecumā no pieciem līdz 19 gadiem uzskatāmi par ļoti resniem

1 komentārs

Ļoti resnu bērnu skaits pēdējo 40 gadu laikā ir palielinājies desmit reižu! Trešdien, 11. oktobrī, satraukti ziņo Pasaules Veselības organizācija savā jaunākajā pētījumā.

Secināts, ka 124 miljoni bērnu vecumā no pieciem līdz 19 gadiem uzskatāmi par ļoti resniem, kas draud ar pamatīgām veselības problēmām, un tamdēļ bērnu aptaukošanās jau sasniegusi globālu krīzi.

Ķermeņa masas pieaugums ir dramatiski kāpis pēc 2000. gada līdz ar ekonomikas kāpumu, un pasaulē visresnākie bērni dzīvo Latīņamerikā, Austrumāzijā, Dienvidāzijā un Karību reģionā. Eiropā lielākās problēmas ir meitenēm Maltā un zēniem Grieķijā.

Pasaules Veselības organizācijas pētījumā Austrumeiropa izceļas kā labais piemērs, arī Latvija. Tiesa gan, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas ārsti brīdina – atslābumam nav pamata, jo pēdējos gados arvien biežāk ārstiem nākas palīdzēt ļoti korpulentiem bērniem.

Jurgita Gailite
Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas endokrinoloģe

Tas, no kā vecāki baidās, ir cukura diabēts, bet ir arī agrīnā nāve liekā svara dēļ, jo bērni maz kustas – cieš kardiovaskulārā sistēma, vielmaiņa cieš.

Liekā svara izplatība skolēniem Latvijā ir tik liela, ka bērnu klīniskās universitātes slimnīcā ir pat speciāli kursi bērniem ar lieko svaru un viņu vecākiem, piemēram, kā pagatavot veselīgu ēdienu un kā atteikties no saldumiem.

TOP komentāri

  • JanisT
    +1 +1 0

    JanisT

    Nekas, tūlīt uzliks jaunus nodokļus, varēs maizi kredītā pirkt.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl