13 komentāri
Aptauja: zems atalgojums ir galvenais iemesls iedzīvotāju emigrācijai
Lidsabiedrības "Ryanair" lidmašīna nolaižas starptautiskajā lidostā "Rīga". (Ieva Čīka / LETA)

Zems atalgojums un nespēja atrast darbu ir divi galvenie iemesli, kāpēc Latvijas iedzīvotāji pārceļas dzīvot uz citām valstīm, liecina Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas aptaujas dati, kas iegūti sadarbībā ar tirgus un sabiedriskās domas pētījuma centru ”SKDS”.

”Politiskajā un mediju dienas kārtībā arvien biežāk izskan dažādi pieņēmumi par emigrācijas cēloņiem. Lai varētu korekti analizēt situāciju, sadarbībā ar pētījumu centru ”SKDS” veicām aptauju, identificējot galvenos cēloņus,” norāda Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas vadītājs Gints Āboltiņš.

Galvenais iemesls, kāpēc respondentiem personīgi pazīstami cilvēki pārceļas dzīvot un strādāt uz ārvalstīm, ir atalgojums, kas Latvijā bijis pārāk zems, to kā galveno iemeslu norādīja 48% respondentu.

Vēl 22% min, ka paziņas nav spējuši atrast darbu Latvijā, 8% norāda uz labākiem dzīves apstākļiem citā valstī, savukārt 6% atzīst, ka paziņām bankā bijušas parādsaistības.

Saskaņā ar aptaujas rezultātiem 91% no aptaujātajiem Latvijas iedzīvotājiem vecuma grupā no 18 līdz 74 gadiem personīgi pazīst kādu, kurš ir pārcēlies strādāt uz ārvalstīm. Apskatot sniegtās atbildes dažādās sociāli demogrāfiskajās grupās, rezultāti liecina, ka kādu, kurš ir pārcēlies strādāt uz ārvalstīm, salīdzinoši biežāk zina iedzīvotāji, kuri dzīvo Latgalē.

Aptauja veikta no 4. līdz 17. augustam, ar tiešo interviju palīdzību aptaujājot 1003 respondentus to dzīves vietās.

TOP komentāri

 • ARĪ
  +25 +25 0

  ARĪ

  Patiešām! Tērēt naudu aptaujās, kad atbilde tāpat ir skaidra un sen visiem zināma kāpēc cilvēki emigrē...... darba vietu nav, bet ja ir, tad atalgojums ir zems.
 • vikings - Kristofors Edisons
  +20 +20 0

  vikings - Kristofors Edisons

  Pamodušies aptaujas rīkotāji! Amerika sen jau atklāta un radio ar lampām arī ir izgudrots.
 • ss
  +15 +15 0

  ss

  Cilvēki turpinās izbraukt, līdz pēdējam Latvietim.
  Un es arī drīzumā...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl