13 komentāri
Aptauja: zems atalgojums ir galvenais iemesls iedzīvotāju emigrācijai
Lidsabiedrības "Ryanair" lidmašīna nolaižas starptautiskajā lidostā "Rīga". (Ieva Čīka / LETA)

Zems atalgojums un nespēja atrast darbu ir divi galvenie iemesli, kāpēc Latvijas iedzīvotāji pārceļas dzīvot uz citām valstīm, liecina Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas aptaujas dati, kas iegūti sadarbībā ar tirgus un sabiedriskās domas pētījuma centru ”SKDS”.

”Politiskajā un mediju dienas kārtībā arvien biežāk izskan dažādi pieņēmumi par emigrācijas cēloņiem. Lai varētu korekti analizēt situāciju, sadarbībā ar pētījumu centru ”SKDS” veicām aptauju, identificējot galvenos cēloņus,” norāda Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas vadītājs Gints Āboltiņš.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Galvenais iemesls, kāpēc respondentiem personīgi pazīstami cilvēki pārceļas dzīvot un strādāt uz ārvalstīm, ir atalgojums, kas Latvijā bijis pārāk zems, to kā galveno iemeslu norādīja 48% respondentu.

Vēl 22% min, ka paziņas nav spējuši atrast darbu Latvijā, 8% norāda uz labākiem dzīves apstākļiem citā valstī, savukārt 6% atzīst, ka paziņām bankā bijušas parādsaistības.

Saskaņā ar aptaujas rezultātiem 91% no aptaujātajiem Latvijas iedzīvotājiem vecuma grupā no 18 līdz 74 gadiem personīgi pazīst kādu, kurš ir pārcēlies strādāt uz ārvalstīm. Apskatot sniegtās atbildes dažādās sociāli demogrāfiskajās grupās, rezultāti liecina, ka kādu, kurš ir pārcēlies strādāt uz ārvalstīm, salīdzinoši biežāk zina iedzīvotāji, kuri dzīvo Latgalē.

Aptauja veikta no 4. līdz 17. augustam, ar tiešo interviju palīdzību aptaujājot 1003 respondentus to dzīves vietās.

TOP komentāri

 • ARĪ
  +25 +25 0

  ARĪ

  Patiešām! Tērēt naudu aptaujās, kad atbilde tāpat ir skaidra un sen visiem zināma kāpēc cilvēki emigrē...... darba vietu nav, bet ja ir, tad atalgojums ir zems.
 • vikings - Kristofors Edisons
  +20 +20 0

  vikings - Kristofors Edisons

  Pamodušies aptaujas rīkotāji! Amerika sen jau atklāta un radio ar lampām arī ir izgudrots.
 • ss
  +15 +15 0

  ss

  Cilvēki turpinās izbraukt, līdz pēdējam Latvietim.
  Un es arī drīzumā...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl