1 komentārs

Divas trešdaļas valsts iedzīvotāju ir pret bēgļu uzņemšanu. Visskeptiskākie ir pensijas vecuma cilvēki, savukārt liberālākie – jaunieši, liecina Latvijas faktu veiktā aptauja. Eksperti lēš, ka sabiedrības negatīvo attieksmi ietekmē gan medijos tiražētie biedējoši stāsti, gan bailes.

Taisnības labad gan jāpiebilst, ka minēto aptauju pasūtījusi partija Zaļo un zemnieku savienība, kas ir konservatīvi noskaņota.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Taču aptaujas rezultāti ir šādi: 69% aptaujāto neatbalsta solidarizēšanos ar pārējām Eiropas valstīm un bēgļu uzņemšanu; 18,1% noskaņoti pozitīvi, bet 12,9% nespēj atbildēt.

Viskategoriskāk pret bēgļiem noskaņoti 55–64 gadus veci latviešu tautības iedzīvotāji, savukārt cittautiešu vidū vērojama vislielākā neziņa vai pat vienaldzība pret šo jautājumu. Pozitīvi uz bēgļu uzņemšanu raugās 18–24 gadus veci iedzīvotāji. Interesanti, ka tolerantāki ir vīrieši, savukārt sievietes ir atturīgāk noskaņotas.

Eksperti skaidro, ka negatīvi noskaņoto vairākumu ietekmē dažādi faktori, – gan bailes, gan neziņa un neuzticība.

Foto:

 

Skaties video un uzzini vairāk!

TOP komentāri

  • ES
    0 0 0

    ES

    Nevajag meklēt politiskas ambīcijas-vīrieši pusmūžā, kā saka komentētāji,ir cilvēki, kas bijuši krievu armijā, baltiešus bieži sūtija uz Vidusāziju,ari Afganistānu,viņiem ir pieredze.Bez tam-bēglu masas pamatā nav bēgšana no kara(ir jau arī tā, bet maz),bet krimināls bizness, ko ar savu bezdarbību atbalsta gan Eiropas, gan ANO funkcionāri.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl