Aptauja: vairums Latvijas iedzīvotāju atbalsta atjaunojamās enerģijas izmantošanu

0 Komentāru

Vairums Latvijas iedzīvotāju atbalsta atjaunojamās enerģijas izmantošanu, tā noskaidrots sabiedriskās domas aptaujā. Dati ir svarīgi jauna vēja parka būvniecības kontekstā, kuru plānots realizēt Zemgalē.

Aptauja, lai noskaidrotu iedzīvotāju attieksmi pret atjaunojamās enerģijas avotu turpmāku attīstību, tika veikta visā Latvijā. To pasūtīja ieinteresētā puse – Vēja enerģijas asociācija. Zīmīgi, ka pozitīvāko attieksmi pret vēja parkiem pauduši kurzemnieki – vidēji katrs otrais to atzinis par Latvijas klimatiskajiem apstākļiem piemērotāko.

“Tā kā viņi ir kurzemnieki un vējš piedzimst Kurzemē, ar augstu varbūtību viņi ir braukuši garām, skatījušies, ievērojuši, ka – jā nekāds ļaunums nav noticis, koki apakšā nav nokaltuši. Citā Latvijas daļā – Zemgalē – tā pieredze nav tik liela,” norāda sociologs, SKDS direktors Arnis Kaktiņš.

Tikmēr vēja parka pretinieki Zemgalē uzskata, – ja aptaujā būtu iekļauts jautājums, – “vai jūs vēlētos vēja parku tiešā jūsu mājas tuvumā” – atbalstītāju skaits varētu būt krietni zemāks.

0 Komentāru