Aptauja: vairums iedzīvotāju arī pēc robežu atvēršanas neplāno apmeklēt Baltijas valstis

2 komentāri
Aptauja: vairums iedzīvotāju arī pēc robežu atvēršanas neplāno apmeklēt Baltijas valstis
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

Jau gandrīz nedēļu brīvai iedzīvotāju kustībai atvērtas robežas starp Baltijas valstīm. Cik daudzi tuvāko divu mēnešu laikā plāno apmeklēt Lietuvu vai Igauniju, noskaidrojis raidījums “900 sekundes”.

Aptuveni trešā daļa (31%) Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 60 gadiem ir norādījusi, ka pēc iekšējo robežu atvēršanas tuvākajā laikā plāno apmeklēt Lietuvu vai Igauniju.

60% aptaujāto to neplāno darīt. Bet aptuveni desmitā daļa (9%) iedzīvotāju nav sniegusi konkrētu atbildi uz šo jautājumu.

Jau vēstīts, ka kopš 15. maija Igaunijā, Latvijā un Lietuvā bez ierobežojumiem var ceļot Baltijas valstu valstspiederīgie un personas, kurām ir tiesības uzturēties šajās valstīs, ja persona pēdējo 14 dienu laikā nav bijusi ārpus Baltijas valstīm, personai nav noteikta pašizolēšanās saistībā ar inficēšanos ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 vai Covid-19 kontaktpersonas statusa dēļ, kā arī, ja personai nav elpošanas ceļu saslimšanas pazīmju.

Minētās personas drīkst šķērsot Igaunijas-Latvijas un Latvijas-Lietuvas robežu, tostarp izmantojot gan personīgo transportlīdzekli, gan pieejamos pasažieru pārvadātāju pakalpojumus. Šīs personas ir atbrīvotas no karantīnas prasības, gan ieceļojot kaimiņvalstī, gan pēc atgriešanās mājās.