Kūlas ugunsgrēki nodara lielu postu dabai un arī saimniecībām. LNT raidījums “900 sekundes” skaidroja, vai būtu jāpalielina naudas sodi par kūlas dedzināšanu.

Atpakaļ uz rakstu

15 komentāri

 • Vents Vīdušs

  Vents Vīdušs

  Kāds sakars kūlas ugundgrēkiem ar kūlas dedzināšanu?
 • Pēteris Goba

  Pēteris Goba

  Piekristu soda naudas palielināšanai, bet tikai par rudenī nenopļauto zāli. Nenopļauta lauka īpašnieku var noteikt, bet dedzinātāju praktiski nevar, ja nu tikai pieķer pie rokas. Domāju , ka lielais vairums no degošās kūlas nav lauka īpašnieka darbs. Visdrīzāk to dara skolas vecuma bērni.
  Un kā būs , ja palielinās sodu par dedzināšanu? Atriebības vilnis velsies pāri Latvijas laukiem. Kaimiņš nepatīk? Pavasarī degs kūla tavā laukā. Maksāsi kā mīļais. Utt..
 • Kukriniksi

  Kukriniksi

  Patiešām, zemes īpašniekiem vajadzētu iebliezt tādu soda naudas ciparu, ka maz neliekas! Var būt tas atturētu no dedzināšanas. Kauns no visas pasaules! Latvija esot kūlistu valsts. Sliņķi un nevīžas, kas nesakopj savu īpašumu! Sodīt!
 • Aldis

  Aldis

  Vnk par kūlas dedzināšanu cietumsods. Sakarā ar to, ka tas apdraud īpašums, vidi, dabu, cilvēku dzīvības nenosakāmi lielā teritorijā ap dedzināšanas vietu.
 • anis

  anis

  Dzīvnieki ir gudrāki par dabas draugiem un ļlaižas prom jau sajūtot dūmus, pat dabas parkos safari izdedzina zāli lai aug jauna svaiga . ierosinu aizliegt automašīnas ,jo uz ceīem tiešām iet bojā ļoti daudz dzīvnieku, bet ja gribat pacelt sodu tad jāpaceļ braukšanai pālī. kādas reizes desmit. Vienīgie dzīvnieki kuri jāglābj no vardarbības ir suņi, kaķi kurus ieģērbj lupatās un zābakos - varmākas
  • Skaistulis

   Skaistulis

   Piekrītu Tev pilnībā,iedomājas ka dzīvnieki ir kā cilvēki un velk drēbes un kurpes pat :D vai tad lauva Āfrikā skrien ar drēbēm mugurā
 • Laimdota Tauriņa
 • omamma

  omamma

  piekrītu , jo uz lauka un zem zemes ir dzīvas radības un uzlikt kārtīgus sodus !!!!!!!
 • latgalee

  latgalee

  piekriitu,ka vislabaakais risinaajums buutu,ka jaasoda jau rudenii iipashnieki,par zemes nesakopshanu,tad nebuutu izdevumu ne par dzeeshanu,ne arii nelaimes,ka nodeg maajas vai dziivas raddiibas.
  • opis

   opis

   kāpēc obligāti jānopļauj viss ? Ja negrib, lai nepļauj. Bet pavasarī dedzināt vnk nedrīkt !!!!!!!! Sodam būtu jābūt, neatkarīgi no platības, vismaz 2000EUR, tad aizmirstu pat kā špickas izskatās.
 • Jack Smit

  Jack Smit

  Vispirms jāsoda zemes īpašnieki .Ja zeme tiktu sakopta nebūtu ko dedzināt a tagad īpašumā ir zeme kura netiek izmantota uz tās aug zāle .Un aprobežotajiem prātiņiem nagi niez pieraut špicku.Vai jūs idiņi esat redzējuši kas paliek pēc uguns ? Mazie apdegušie zaķēni , vardes kuri sāpēs kliedz un iet bojā šausminošās mokās. Pašiem pielaist uguni lai var izbaudīt kā jūtas šīs mazās radībiņas Varbūt sapratīs ka nedrīkat dedzināt
 • Skaistulis

  Skaistulis

  Ja paša saimnieka īpašums tad lai dara ko vēlas kaut dedzina visu nost :D par kādu sodu šeit vispār var būt runa,ja cilvēks pats aidedzina tad arī respektīvi uzņemas atbildību par to ja aizdegas kāda ēka vai viņa mežs,katrs ir saimnieks savā īpašumā un citiem nav daļas ko viņs tur dara....tad jau pavasarī iestādot kartupeļus vajadzēs papīrus lai rudenī noraktu :D
  • oga

   oga

   Tu taču esi viens no tiem, kurš ir mazizglītots bļauris. Visiem zināms, kāpēc nedrīkst dedzināt - jo aiziet bojā ļoti daudz dzīvnieku. Tu laikam esi mucā audzis!!!!!
   • Skaistulis

    Skaistulis

    Tu tak esi dalbajobs kuram nekā gan dzīvē nav un nezini kas ir zeme :D
   • Koijots kam stāv tikai Svētdienās

    Koijots kam stāv tikai Svētdienās

    Un ko darīt ziemā dzīvniekiem kad aiziet bojā dēļ sala un dziļo sniegu,tad arī liks sodus cilvēkiem :* tā dabā iekārtots ka izdzīvo stiprākais

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!