7 komentāri
APTAUJA: Vai lūšu medības būtu jāaizliedz vai jāatļauj?
Foto: medniekiem.lv ekrānuzņēmums

Kāds mednieks Ingars internetā padalījies ar stāstu, ka viņam Vecpiebalgas pusē izdevušās, viņaprāt, ārkārtīgi veiksmīgam medības – viņam izdevies nomedīt divus lūšus – lūšu mammu un pusaugu lūsi. Šis stāsts sociālajos tīklos ir sacēlis teju vētru, un diskusijas dalībnieki ir nostājušies izteikti divās pretējās frontēs – vieni ir par lūšu medībām, otri pret. Tāpēc Skaties.lv vēlas noskaidrot, ko domā tu – vai lūšu medības ir jāatļauj vai nē?

Lai arī lūšu medības Latvijā ir atļautas un šos dzīvniekus drīkst medīt no 1. decembra līdz 31. martam, tomēr, šķiet vienaldzīgo nav. Vieni lūšu medības aizstāv, jo tie ir plēsoņas, tāpēc lūšu skaits ir jāregulē, turklāt lūši savas piesardzības dēļ ir vērtīga trofeja. Lūšu medību pretinieki norāda, ka nogalināt trofejas dēļ ir amorāli, turklāt lūši nenodara tādu postījumu kā citi plēsēji, piemēram, vilki.
Tāpēc aicinām tevi paust savu nostāju aptaujā.

Vai lūšu medības ir jāatļauj vai jāaizliedz? Saistītais raksts

Rezultāti:
31%

Jāatļauj

66%

Jāaizliedz

4%

Vienalga

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

 

TOP komentāri

 • Miķelis
  +6 +6 0

  Miķelis

  Kāda vel pie velna aptauja?! Šim nolūkam ir valsts meža dienests, kura kompetenci nevajag apšaubīt. Šis dienests perfekti pilda savu funkciju un lemj ko var medīt, ko nevar un kādā skaitā. Šobrīd izrauta ziņa no medību foruma tiek izkropļota un pasniegta tautai to kurinot. Mīļie cilvēki, vel jo vairāk visi VEGĀNI un ŠAUSMĪGIE DZĪVNIEKU MĪĻI, ja jums nav saprašanas par medībām. Vienkārši nevajag bāzt tur savu degunu. Labāk savu pārlieko enerģiju novirziet citā virzienā, piemēram pirms svētkiem apciemojot bērnu namus un atvedot bērniem dāvanas.
 • Moiše.
  +5 +5 0

  Moiše.

  Jājautā – ko tad īsti skolā māca? Bioloģijā laikam apskata tikai cilvēkveidīgo vairošanos, bet par dabu uzzin literatūrā no Bembija grāmatas.
  Varbūt patiesi jāsāk spiest uz Izglītības ministriju, lai liek bioloģijā mācīties par savvaļas sugām un medību būtību? Citādi man kauns šo sabiedrības pārstāvju vietā, kuri nekaunās par savu nezināšanu, bet publiski atļaujas emocionāli spriest par racionālām lietām. Patiesi kauna nav?
  Diletanti to bieži dara, bet nav pieļaujami jaukt kopā savvaļas sugas apsaimniekošanu ar mājdzīvnieku labturību. Ja kāds grib oponēt, tad lai sākotnēji iepazīstas ar sugas fizioloģiju – nonāks pie secinājuma, ka pieaugusi lūšu (tas pats arī citām sugām) mātīte vienmēr ir kopā ar mazuļiem. Mazuļi tiek padzīti malā pārošanās laikā un pavisam atraidīti īsi pirms nākamā metiena dzimšanas. No labturības viedokļa sanāk, ka mātītes praktiski nav kad medīt. Protams, nav pieļaujama medīšana dzemdību un mazuļu zīdīšanas/vadāšanas laikā līdz brīdim, kad jaunie spēj dzīvot patstāvīgi – attiecīgi skat esošos medību termiņus. Tāpēc medību termiņi katrai sugai ir atšķirīgi. Iesākoties lūšu medībām 1.decembrī, jaunie lūsēni jau ir vismaz 7..8 mēnešus veci, vēl staigā kopā ar mammu, bet ir pilnīgi gatavi patstāvīgai dzīvei. Nav absolūti nekāda pamata tērgāšanai par mazuļu bada nāvi.
 • ehhh
  +2 +2 0

  ehhh

  Šāds jautājums ir nekorekts. Tas ir tas pats,ja sabiedrībai paprasītu, vai atlaist saeimu, vai jūs apmierina izglītības sistēma utt.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl