86 komentāri

Ar ieceri apkalpojošā sfērā ierobežot krievu valodas lietošanu nākusi klajā Nacionālā apvienība. Ko par to domā iedzīvotāji?

46% Latvijas iedzīvotāju vecumā no norādījuši, ka atbalsta ideju par likuma grozījumiem, kas ļautu apkalpojošās sfēras darbiniekiem runāt tikai latviski. Tikmēr 50% aptaujāto to neatbalsta. Vēl 4% iedzīvotāju nav snieguši konkrētu atbildi šajā jautājumā.

Kā iepriekš skaidroja Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars, grozot likumu, paredzēts aizsargāt darba ņēmējus, kuriem būs tiesības apkalpojošā sfērā nerunāt ar Latvijas iedzīvotājiem citās valodās. Tāpat viņš uzsvēra, ka darbiniekiem būs iespēja sadzīviskā ceļā noteikt, vai viņš apkalpo ārzemnieku, vai arī cilvēku, kurš kādu citu iemeslu dēļ nav varējis iemācīties latviešu valodu.

TOP komentāri

 • esxx
  +40 +33 -7

  esxx

  tai krievosanas problemai lv ir jadara gals jau 90 gadu sakuma ,jela valdiba to nav spejusi lidz sim ,ja vini grib, lai sava starpa runa ,bet veikala ,vai publiskos portalos ,vai iestades tikai valsts valoda ,nepatik lai rule atpakal uz savu cccp .bus atkal par ko uzcepties .bet nezimirstiet krievi ka jus tadejadi mums lv izrdat loti lielu necienu ,negribesanu ,nevaresanu iemacities lv valodu vismaz kautkada sarunu limeni un nav jau sarunas par 80 gadiem veciem
 • Evita Kalinina
  +25 +25 0

  Evita Kalinina

  Es uzskatu jārunā, pirmkārt ,latviski un, ja runātu gan krievu,gan angļu valodā,tas tikai ļoti liels plus būtu! Nav iebildumu pret krieviem,vnk katram ir jāmāk tās valsts valoda,kurā atrodies!
  Biju vasarā Dpilī veikalā un pārdevējs patīkami pārsteidza ,jo centās ar mums runāt latviski.
  Teicām ja ir vieglāk,lai runā krieviski,ka sapratīsim.uz ko pārdevējs (vīrietis ap 30-35) atbildēja,ka latviski arī ir jāmāk un jāmācās!
 • ieva
  +21 +19 -2

  ieva

  Tas pat nav apspriežams,valsts valoda ir Latviešu,tātad visur veikalā,darba vietā sarunvaloda ir Latviešu,ja krievi,savā starpā aizliegt viņiem runāt nebūtu pareizi,lai viņi runā,bet klientu jāuzrunā un jāatbild tikai un vienīgi Latviski!!!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl