Aptauja: trešdaļa pensionāru nevar samaksāt par zālēm un ārsta apmeklējumu

Komentāri
Aptauja: trešdaļa pensionāru nevar samaksāt par zālēm un ārsta apmeklējumu
Foto: LETA

Viena trešā daļa pensijas vecuma cilvēku pēdējo 12 mēnešu laikā nebija devušies pie ārsta, jo nevarēja par to samaksāt. Tikpat daudz senioru pēdējo 12 mēnešu laikā nav lietojuši kādas viņiem izrakstītas zāles tikai tāpēc, ka nav varējuši tās atļauties.

Šādu ainu atklāj tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS veikta socioloģiska pētījuma-aptaujas rezultāti par pensijas vecuma cilvēku iespējām samaksāt par veselības aprūpi, tostarp medikamentiem, medicīniskām procedūrām un izmeklējumiem, kā arī vizītēm pie ārsta.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

15% no pētījuma laikā aptaujātajiem respondentiem apgalvoja, ka ir saskārušies ar situācijām, kad ārsti viņiem nepiedāvā izrakstīt jaunas, efektīvas un dārgas zāles.
Tāpat pētījumā tika noskaidrots, ka 14% no aptaujātajiem par medikamentiem palīdzēja samaksāt citi cilvēki. Gadījumā, ja palīdzība netiktu sniegta, tad viena trešdaļa no pensionāriem zāles nevarētu nopirkt, bet divas trešdaļas varētu atļauties tikai daļu no izrakstītajiem medikamentiem.

Veselības uzturēšana ir būtiska pensijas vecuma cilvēkiem, jo, atbilstoši socioloģiskajam pētījumam, 49% aptaujāto pēdējo sešu mēnešu laikā ir bijušas veselības problēmas, kas stipri traucējušas ikdienas aktivitātēm.

Socioloģiskais pētījums arī liecina, ka pensionāru izvēli nākamajās Saeimas vēlēšanās lielā mērā ietekmēs politisko spēku nostāja veselības aprūpes samilzušo problēmu risināšanā, kurā pret pensionāriem būs vienlīdzīga attieksme medicīnas pakalpojumu un medikamentu pieejamības nodrošināšanā, samazinot līdzmaksājumus par zālēm un nodrošinot ar jaunām un efektīvām terapijām.

Otrdien, 10.jūnijā, šie pētījuma-aptaujas rezultāti tiks prezentēti Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl