Aptauja: trešdaļa pensionāru nevar samaksāt par zālēm un ārsta apmeklējumu

0 Komentāru
Aptauja: trešdaļa pensionāru nevar samaksāt par zālēm un ārsta apmeklējumu
Foto: LETA

Viena trešā daļa pensijas vecuma cilvēku pēdējo 12 mēnešu laikā nebija devušies pie ārsta, jo nevarēja par to samaksāt. Tikpat daudz senioru pēdējo 12 mēnešu laikā nav lietojuši kādas viņiem izrakstītas zāles tikai tāpēc, ka nav varējuši tās atļauties.

Šādu ainu atklāj tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS veikta socioloģiska pētījuma-aptaujas rezultāti par pensijas vecuma cilvēku iespējām samaksāt par veselības aprūpi, tostarp medikamentiem, medicīniskām procedūrām un izmeklējumiem, kā arī vizītēm pie ārsta.

15% no pētījuma laikā aptaujātajiem respondentiem apgalvoja, ka ir saskārušies ar situācijām, kad ārsti viņiem nepiedāvā izrakstīt jaunas, efektīvas un dārgas zāles.
Tāpat pētījumā tika noskaidrots, ka 14% no aptaujātajiem par medikamentiem palīdzēja samaksāt citi cilvēki. Gadījumā, ja palīdzība netiktu sniegta, tad viena trešdaļa no pensionāriem zāles nevarētu nopirkt, bet divas trešdaļas varētu atļauties tikai daļu no izrakstītajiem medikamentiem.

Veselības uzturēšana ir būtiska pensijas vecuma cilvēkiem, jo, atbilstoši socioloģiskajam pētījumam, 49% aptaujāto pēdējo sešu mēnešu laikā ir bijušas veselības problēmas, kas stipri traucējušas ikdienas aktivitātēm.

Socioloģiskais pētījums arī liecina, ka pensionāru izvēli nākamajās Saeimas vēlēšanās lielā mērā ietekmēs politisko spēku nostāja veselības aprūpes samilzušo problēmu risināšanā, kurā pret pensionāriem būs vienlīdzīga attieksme medicīnas pakalpojumu un medikamentu pieejamības nodrošināšanā, samazinot līdzmaksājumus par zālēm un nodrošinot ar jaunām un efektīvām terapijām.

Otrdien, 10.jūnijā, šie pētījuma-aptaujas rezultāti tiks prezentēti Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā.

0 Komentāru