Aptauja: trešdaļa Latvijas iedzīvotāju tic sazvērestībām par Covid-19

6 komentāri
Aptauja: trešdaļa Latvijas iedzīvotāju tic sazvērestībām par Covid-19
AP/SCANPIX

Trešdaļa Latvijas iedzīvotāju tic sazvērestībām par Covid-19, liecina starptautiskā pētnieciskā centra “GLOBSEC” pētījums, kas ar aptauju palīdzību šā gada martā mērīja dažādu sazvērestību izplatību 10 valstīs.

Šā gada marta telefonaptaujas rezultāti liecina, ka aptuveni trešdaļa Latvijas iedzīvotāju tic sazvērestībām par Covid-19.

Nacionāli reprezentatīvas aptaujas 42% respondentu netic valsts iestāžu sniegtajiem datiem par saslimstības gadījumu skaitu.

Aptuveni trešdaļa respondentu aiz globālās pandēmijas saskata slēptu spēku vai elites plānotu shēmu, lai kontrolētu iedzīvotājus. 29% netic tam, ko vadošie medicīnas un zinātnes pārstāvji saka par šo vīrusu.

Covid-19 eksistencei vispār netic 9% respondentu.

Pētījums tapis sadarbībā ar Rīgas Juridiskās augstskolas un ar Nacionālā Fonda demokrātijai atbalstu. Starptautiskā pētnieciskā centra “GLOBSEC” pētījums ar aptauju palīdzību šā gada martā mērīja dažādu sazvērestību izplatību 10 valstīs, tajā skaitā Latvijā.

Rīgas Juridiskās augstskolas pasniedzēji – doktors Mārtiņš Hiršs un asociētais profesors Daunis Auers 7. jūnijā tiešsaistē platformā “Zoom” prezentējuši pētījuma rezultātus.

6 komentāri