Aptauja: tikai 56% pasažieru autobusā mēdz lietot drošības jostu

0 Komentāru

Jaunākās aptaujas dati liecina – tikai 56% pasažieru autobusā mēdz lietot drošības jostu. Noteikumi paredz, ka jāsprādzējas ir pilnīgi visiem.

Neesmu par to aizdomājies, nav ērti, drošības josta neesot nepieciešama un par to netiek piemērots sods – šie ir visbiežāk minētie iemesli tiem, kas nesprādzējās autobusā. Bieži vien gan autobusu vadītāji pirms reisa atgādina, ka tas tomēr ir jādara.

Kāds pasažieris Valdis LNT Ziņām norādīja: “Es tādas siksnas neesmu redzējis. Nav viņas. To jau vajadzētu, ko tu zini, kur akmens var uzkrist uz galvas. Vai nē?”

Savukārt vēl kāds pasažieris Rihards atklāja: “Es sprādzējos visur. Gan automašīnā, gan autobusā, gan lidmašīnā. Tas aizsargā manu un manu tuvinieku dzīvību. Sieva un bērns arī vienmēr piesprādzējās.”

Par drošības jostu neizmantošanu autobusu pasažieriem draud tieši tāds pats sods kā vieglo automašīnu vadītājiem un pasažieriem – līdz 70 eiro. Tiesa, jāatzīst, ka likumsargi pret autobusu pasažieriem līdz šim nav vērsušies skarbi – pārbaužu gadījumos lielākoties tiek izteikts brīdinājums.

0 Komentāru