Komentāri
Aptauja pierāda – koks ir Latvijā iecienītākais izejmateriāls

Latvijas iedzīvotāji joprojām mīl koku, māca to mīlēt saviem bērniem un pēc iespējas vairāk izmanto koka izstrādājumus mājsaimniecībā – šāda pārliecība nostiprinājusies pēc mežu drauga Cūkmena vasaras Vislatvijas kokmīļu tūres un sabiedriskās domas aptaujas veikšanas.

38,6% aptaujāto sadzīvē vienmēr izvēlas koka izstrādājumus, un vēl 43,6% to cenšas darīt pēc iespējas biežāk. Latvijas lielākajā ģimenes portālā Mammām un Tētiem veiktais pētījums rāda, ka cilvēki ir ļoti draudzīgi noskaņoti pret koku kā izejmateriālu un piedēvē tam daudz pozitīvu īpašību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pētījuma rezultāti rāda, ka astoņi no katriem desmit respondentiem uzskata koku par vizuāli pievilcīgu un videi draudzīgu materiālu, kas turklāt labvēlīgi ietekmē veselību, ir patīkams taustei un atbilst latviešu kultūrai un tradīcijām.

Foto: Latvijas meži

Mīlestību pret koku pārmantojusi arī jaunākā paaudze. Cūkmena kokmīļu darbnīca šovasar viesojās piecās Latvijas pilsētās – Jelgavā, Rēzeknē, Liepājā, Valmierā un Rīgā – un tās ietvaros bērni izgatavoja un aiznesa mājās vairāk nekā tūkstoš koka rotaļlietu. Katras pilsētas apmeklējuma laikā tās vadītājiem tika pasniegts koka manifests. To parakstot saņēmēji solījās popularizēt, mīlēt un cienīt koku kā labāko Latvijas vērtīgāko dabas resursu.

Aptaujā noskaidrots, ka 62,8% aptaujāto atbalsta kokmateriālu izmantošanu sabiedrisko ēku būvē, un gandrīz puse ir pārliecināti, ka šobrīd veselībai draudzīgais materiāls netiek pielietots pietiekami bieži, jo īpaši izglītības iestādēs, kur ikdienu pavada bērni.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl