Aptauja pierāda – koks ir Latvijā iecienītākais izejmateriāls

Komentāri
Aptauja pierāda – koks ir Latvijā iecienītākais izejmateriāls

Latvijas iedzīvotāji joprojām mīl koku, māca to mīlēt saviem bērniem un pēc iespējas vairāk izmanto koka izstrādājumus mājsaimniecībā – šāda pārliecība nostiprinājusies pēc mežu drauga Cūkmena vasaras Vislatvijas kokmīļu tūres un sabiedriskās domas aptaujas veikšanas.

38,6% aptaujāto sadzīvē vienmēr izvēlas koka izstrādājumus, un vēl 43,6% to cenšas darīt pēc iespējas biežāk. Latvijas lielākajā ģimenes portālā Mammām un Tētiem veiktais pētījums rāda, ka cilvēki ir ļoti draudzīgi noskaņoti pret koku kā izejmateriālu un piedēvē tam daudz pozitīvu īpašību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pētījuma rezultāti rāda, ka astoņi no katriem desmit respondentiem uzskata koku par vizuāli pievilcīgu un videi draudzīgu materiālu, kas turklāt labvēlīgi ietekmē veselību, ir patīkams taustei un atbilst latviešu kultūrai un tradīcijām.

Foto: Latvijas meži

Mīlestību pret koku pārmantojusi arī jaunākā paaudze. Cūkmena kokmīļu darbnīca šovasar viesojās piecās Latvijas pilsētās – Jelgavā, Rēzeknē, Liepājā, Valmierā un Rīgā – un tās ietvaros bērni izgatavoja un aiznesa mājās vairāk nekā tūkstoš koka rotaļlietu. Katras pilsētas apmeklējuma laikā tās vadītājiem tika pasniegts koka manifests. To parakstot saņēmēji solījās popularizēt, mīlēt un cienīt koku kā labāko Latvijas vērtīgāko dabas resursu.

Aptaujā noskaidrots, ka 62,8% aptaujāto atbalsta kokmateriālu izmantošanu sabiedrisko ēku būvē, un gandrīz puse ir pārliecināti, ka šobrīd veselībai draudzīgais materiāls netiek pielietots pietiekami bieži, jo īpaši izglītības iestādēs, kur ikdienu pavada bērni.

Lasi vēl