Aptauja: Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju Krievijas sankcijas neizjūt

Komentāri
Aptauja: Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju Krievijas sankcijas neizjūt
Foto: J E Theriot / Flickr

Absolūtais vairākums – 83% – aptaujāto Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju nedz veikalos, nedz citviet ikdienā neizjūt Krievijas ieviestās sankcijas, liecina pētījumu aģentūras sadarbībā ar LNT raidījumu ”900 sekundes” pētījums.

Tikmēr katrs desmitais (11%) Latvijas ekonomiski aktīvais iedzīvotājs atzinis, ka ir izjutis embargo sekas, bet 6% aptaujāto iedzīvotāju nav norādījuši konkrētu atbildi uz šo jautājumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

7. augustā Krievija noteica ”pilnīgu embargo” lielākajai daļai pārtikas produktu, kas tiek importēti no Eiropas Savienības (ES), ASV un citām rietumvalstīm, kuras ieviesušas sankcijas pret Maskavu. Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs arī paziņoja, ka Rietumu produktu importa aizliegums ”ļaus attīrīt veikalu plauktus mūsu ražojumiem” un tas vietējiem lauksaimniecības preču ražotājiem ”dos lielisku iespēju un unikālus apstākļus produkcijas paplašināšanai, lai ieņemtu importa preču tirgu”. Tiesa gan Krievijā pēc tās ieviestā embargo Rietumeiropas precēm turpina augt pārtikas produktu cenas. Atsevišķos Krievijas apgabalos cenu pieaugums sasniedzis pat 60 %.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl