Aptauja: kur iedzīvotāji meklē informāciju par Covid-19 ārkārtas situācijas laikā?

Pievienot komentāru
Aptauja: kur iedzīvotāji meklē informāciju par Covid-19 ārkārtas situācijas laikā?
PA / SCANPIX

Šobrīd – ārkārtējās situācijas laikā – informācijas uzticamībai ir īpaša nozīme, jo viltus ziņu netrūkst. Šoreiz aptaujā “900 sekundes” vēlējās noskaidrot, kur iedzīvotāji patlaban visbiežāk meklē informāciju par Covid-19 izplatību Latvijā un pasaulē.

“Kantar” veiktā aptauja liecina, ka vairums Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 60 gadiem salīdzinoši visbiežāk meklē Latvijas ziņu portālos – to atzinis 61% aptaujāto.

Aptuveni trešā daļa šādas ziņas meklē Latvijas TV kanālos, kam popularitātes ziņā seko sociālie tīkli un ārvalstu ziņu portāli.

16% iedzīvotāji atzinuši, ka aktuālajai krīzes informācijai seko līdzi Latvijas radiostaciju programmās, kam popularitātes ziņā seko ārvalstu TV kanāli un Latvijas prese.

Salīdzinoši retāk informācija tiek meklēta ārvalstu presē, valsts institūciju mājaslapās un sociālo tīklu kontos; ārvalstu radiostacijās, starptautisku organizāciju mājas lapās, statistikas portālos, kur redzama vīrusa izplatība, vai citos avotos.

Tikmēr 1% iedzīvotāju ir norādījuši, ka īpaši nemeklē informāciju par Covid-19 izplatību Latvijā un pasaulē, bet šī informāciju viņus tāpat sasniedz, 1% aptaujāto nav bijis konkrēta viedokļa, savukārt aptuveni desmitā daļa (8%) iedzīvotāju ir norādījusi, ka cenšas no šīm ziņām vispār izvairīties.