Aptauja: kā iedzīvotāji plāno svinēt Latvijas simtgadi?

2 komentāri

Svētdien, 18. novembrī, tiks svinēta Latvijas simtgade. Aptaujā noskaidrots, kā Latvijas iedzīvotāji gatavojas svinēt 18. novembri.

Aptaujā 43% Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 60 gadiem ir norādījuši, ka šo dienu svinēs, apmeklējot 18. novembrim veltītos pasākumus – piemēram, karaspēka parādi un uguņošanu. Tikpat daudzi to izmantos kā parastu brīvdienu.

Salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu šogad ir būtiski pieaudzis to iedzīvotāju skaits, kuri 18. novembri izmantos kā parastu brīvdienu – pieaugums ir par 9 procentpunktiem, iepriekš šādu atbildi sniedza 34% iedzīvotāju.

Tāpat salīdzinoši bieži iedzīvotāji arī ir norādījuši, ka 18. novembri atzīmēs, svinot svētkus kopā ar radiem un draugiem. Šādu atbildi snieguši 28% iedzīvotāju. Savukārt 27% norādījuši, ka vēros 18. novembrim veltītos raidījumus televīzijā.

Tikmēr 9% aptaujāto ir norādījuši, ka nekādā veidā neatzīmē 18. novembri. Tiesa, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, šogad ir būtiski samazinājies to iedzīvotāju skaits, kuri norādījuši, ka nekādā veidā neatzīmē 18. novembri – samazinājums par 5 procentpunktiem, iepriekš šādu atbildi sniedza 14% iedzīvotāju. Vēl 1% iedzīvotāju nav snieguši konkrētu atbildi šajā jautājumā.

Kā iepriekš vēstīts, par godu Latvijas proklamēšanas 100.gadadienai visā valsts teritorijā no 17.novembra līdz 19.novembrim norisināsies vairāk nekā 900 pasākumi, no kuriem lielāko daļu iedzīvotāji varēs apmeklēt bez maksas. 

2 komentāri