Aptauja: ja vēlēšanas notiktu maijā, Saeimā iekļūtu piecas partijas; populārākā – ZZS

22 komentāri
Aptauja: ja vēlēšanas notiktu maijā, Saeimā iekļūtu piecas partijas; populārākā – ZZS
Foto: f64

Ja vēlēšanas notiktu maijā, Saeimā iekļūtu piecas partijas vai to apvienības, savukārt populārākā šobrīd ir premjera partija Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), kura apsteigusi partiju “Saskaņa”. Par to liecina TV3 Ziņu rīcībā nonākusī socioloģisko pētījumu kompānijas “Norstat” aptauja.

Saskaņā ar aptauju ZZS atbalsta 17,1 % vēlētāju. Partiju “Saskaņa”, kas citus partiju reitingos ir līdere, atbalsta 16,3% pilsoņu. Trešajā vietā ir Nacionālā apvienība ar 9,1% atbalstu. Tālāk seko partija “Vienotība”, un Jaunā Konservatīvā partija ar attiecīgi 6,2% un 6,1% atbalstu.

Par “Kustību Par” gatavi balsot 3,6% vēlētāju. Jāpiebilst, ka aptaujā “Par” popularitāte mērīta, vēl neņemot vērā apvienības izveidi ar partiju Latvijas Attīstībai, par kuru gatavi balsot 1,8%.

KPV LV kā savu izvēli atzīmējuši 3,5%, savukārt Latvijas Reģionu apvienību 3,2% aptaujāto. Savukārt “No sirds Latvijai” atbalsts ir 2,1%

26,7% nezina, par ko balsos, savukārt 2,6% norādījuši, ka plāno balsot par kādu citu sarakstu, bet 1,8%  vēlēšanās nepiedalīsies. Telefona aptaujā, kas veikta maijā, izlases kārtībā aptaujāti 1000 Latvijas pilsoņi.

22 komentāri