Komentāri

Lielākos izdevumus Latvijas iedzīvotājiem ekonomiski aktīvajā vecumā veido maksājumi par mājokli, ūdeni, elektroenerģiju, gāzi, apsaimniekošanu (76%), tam seko maksājumi par pārtiku un bezalkoholiskajiem dzērieniem (72%). Salīdzinoši bieži norādīti arī maksājumi par transporta pakalpojumiem un degvielu (42%), liecina jaunākie “TNS Latvia” aptaujas dati.

Salīdzinoši retāk lielākie izdevumi mājsaimniecībām ir par mobilo vai fiksēto sakaru pakalpojumiem un internetu (17%), veselības pakalpojumiem (16%), apģērbu, apaviem (15%).

Tam seko maksājumi par izglītību, bērnudārzu, skolu, augstskolu, mācību kursiem (10%), kā arī maksājumi par mājokļa iekārtošanu un mājas uzkopšanas precēm (10%).

Salīdzinoši reti kā patēriņa grupas, kuras mājsaimniecībām veido lielākos izdevumus, aptaujātie norādījuši atpūtu un kultūru, presi un grāmatas (8%), alkoholiskos dzērienus un tabaku (6%), kā arī skaistumkopšanu, apdrošināšanu, maksājumus par kafejnīcām un restorāniem (2%). 1% iedzīvotāju nav snieguši konkrētu atbildi uz šo jautājumu.

Lasi vēl