Aptauja: dodoties ikdienas gaitās, vidēji Latvijas iedzīvotāji savu drošību 10 ballu skalā novērtē ar 6,1

Pievienot komentāru

Dodoties ikdienas gaitās, Latvijas iedzīvotāji savu drošību 10 ballu skalā novērtē ar 6,1, liecina pētījumu kompānijas “Kantar TNS” veiktās aptaujas dati.

Lai gan ārkārtējā situācija beigusies, taču drošības pasākumi pret Covid-19 joprojām ir spēkā. Šajā kontekstā “Kantar TNS” veiktajā aptaujā skaidrots, cik droši cilvēki šobrīd jūtas par to, ka neinficēsies ar Covid-19, atrodoties ārpus savas mājvietas un dodoties ikdienas gaitās, piemēram, iepirkties.

Lūgti novērtēt, kopumā cik droši viņi jūtas par to, ka neinficēsies ar Covid-19, atrodoties ārpus savas mājvietas, 10 punktu skalā, kur 1 nozīmē “pilnībā nederoši”, savukārt 10 – “pilnībā droši, ka neinficēšos”, vidējais Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 60 gadiem sniegtais vērtējums ir 6,1 punkts.

Samērā zemāku vērtējumu – 1-4 punkti – ir snieguši 22% iedzīvotāju, savukārt vidēju vērtējumu – 5-6 punktus – ir snieguši 29% aptaujāto. Salīdzinoši augstāku vērtējumu – 7-10 punktus – ir snieguši 45% iedzīvotāju. Bet 4% aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

“Kantar” pētījumu veica, ar interneta starpniecību aptaujājot 800 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18-60 gadiem.