Aptauja: Arvien vairāk cilvēku darbu valsts sektorā vērtē labāk nekā privātajā sektorā

Arvien vairāk Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka darbs valsts sektorā kopumā ir labāks nekā privātajā sektorā, liecina pētījumu aģentūras SKDS veiktās aptaujas dati.

Atpakaļ uz rakstu

5 komentāri

 • Dzintra Berzina

  Dzintra Berzina

  Protams, daudzi gribētu sēdēt visādās padomēs un komisijās un apakškomisijās, par ko daudziem nav ne jausmas ar ko viņi vispār nodarbojas un ko sabiedrībai noderīgu dara. Protams grib urbināt degunu par lielu naudu. Privātajā sektorā ir jāstrādā, tur ir skaidri definēti darba pienākumi un noteikumi un nekādas apkārt vazāšanās privātajām vajadzībām darba laikā. Atšķirībā no valsts iestādēm :)
  • Mārtiņš Stendzenieks

   Mārtiņš Stendzenieks

   Piekrītu, bet tanī pat laikā valsts sektora ir atvaļinajumi, apdrošināšanas un citas garantijas.
  • Dzintra Berzina

   Dzintra Berzina

   Mārtiņš Stendzenieks Privātajos sektoros, kas ir pelnoši un samērā lieli uzņēmumi, saimnieki ne-vietējie, piem. skandināvi, friči u.tml., un investē savai attīstībai, ir pat daudz lielāki bonusi, nekā valsts iestādēs. Daudz labākas veselības apdrošināšanas paketes, virsstundu dubultā apmaksa uttt... Bet tur ir jāstrādā. Pluss ir tas, ka privātie netur liekēžus un katram ir skaidri nodefinēti darba pienākumi. Cita lieta ir 3-5-10 cilvēku SIA MIA, kur nekādas atbildības, nekādi atvaļinājumi. Kur cilvēkus pataisa par vergiem un darbiniekiem - orķestriem, kam ir vismaz 5 amati katram. Kur saimneiki uzskata, ka darbinieku ir nopircis 24/7. Bet tā jau ir katra izvēle, kam pārdoties. Vai lielos vilcienos ņemot, darbinieks izvēlas privātajā attīstīties vai valsts iestādē degradēties. Salīdzinot piemēram apkalpošanu valsts iestādēs, ar tādu attieksmi pret klientu kā lielā daļā valsts iestādēs, privātajā tāds darbinieks nākošajā dienā vairs nestrādātu :D
 • Biruta Reinolde
  • Ilze Smedina Bieza

   Ilze Smedina Bieza

   Privātajā sektorā bieži maksā minimālo algu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!