Aptauja: 74% iedzīvotāju Halovīnu šogad Latvijā nesvinēs

1 komentārs
Aptauja: 74% iedzīvotāju Halovīnu šogad Latvijā nesvinēs

Vairums jeb 74% respondentu Halovīnu šogad Latvijā nesvinēs, kamēr 13% aptaujāto to svinēšanā plāno iesaistīties, liecina interneta pētījumu un tehnoloģiju uzņēmuma “Gemius” veiktā interneta lietotāju Latvijā aptauja.

Latvijas interneta lietotāju aptaujā noskaidrots, ka Halovīna atzīmēšanā vieni vai kopā ar ģimeni iesaistīsies 13% respondentu, kas ir par sešiem procentpunktiem mazāk nekā pagājušajā gadā. Tikmēr 74% aptaujāto, kas ir par četriem procentpunktiem vairāk nekā pagājušajā rudenī, šos svētkus neatzīmēs.

Savukārt 13% respondentu vēl nezināja, vai 2020.gadā iesaistīsies Visu svēto dienas priekšvakara aktivitātēs.

Aicināti novērtēt, cik ļoti atbalsta vai neatbalsta Halovīna svinēšanu Latvijā, 65% respondentu norādīja, ka to neatbalsta, tostarp 43% pilnībā neatbalsta. Tikmēr 21% šo svētku atzīmēšana ir vienaldzīga, kamēr 14% atbalsta Halovīna svinēšanu.

Procentuāli visvairāk Halovīna atbalstītāju dzīvo Tukumā – 24% un Bauskā, kur svētku atzīmēšanu atbalsta 20% respondentu.

Tikmēr aptaujātie, kas svētkus neatbalsta, visbiežāk dzīvo Rēzeknē, Liepājā un Valmierā, kur šo izvēli norādījuši vairāk nekā 75% respondentu. Rīgā Halovīna aktivitātes atbalsta 16% aptaujāto.

Šogad aptaujā piedalījās 4050 Latvijas interneta lietotāji. Aptauja veikta, izmantojot interneta aptauju “gemiusAdHoc” ar izlecošo interneta anketu palīdzību, kas tika rādītas pēc nejaušības principa izvēlētiem interneta lietotājiem.

Jau ziņots, ka Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) savā mājaslapā, ņemot vērā šā brīža sarežģīto epidemioloģisko situāciju un strauji pieaugošu Covid-19 saslimstību Latvijā, aicina ikvienu rūpīgi pārdomāt un izvērtēt iespēju atturēties no Halovīna atzīmēšanas ārpus mājas.

Visu svēto dienas priekšvakaru jeb Halovīnu svin 31. oktobrī. Oktobra pēdējās dienas vakarā līdz šim tradicionāli bērni pārģērbās par mītiskiem un populāriem tēliem, apstaigāja mājas, diņģējot saldumus. Tradīcija radusies ASV, taču ik gadu svētki iegūst arvien lielāku popularitāti visā pasaulē. Viens no šo svētku simboliem ir ķirbji ar izgrebtām šausminošām sejām.