Aptauja: 59% Latvijas iedzīvotāju nebūtu spējīgi atpazīt cilvēku ar pašnāvnieciskām tieksmēm

Pievienot komentāru
Aptauja: 59% Latvijas iedzīvotāju nebūtu spējīgi atpazīt cilvēku ar pašnāvnieciskām tieksmēm
AP / SCANPIX

Vairāk nekā puse jeb 59% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 74 gadiem nebūtu spējīgi atpazīt cilvēku ar pašnāvnieciskām tieksmēm, liecina VAS “Latvijas dzelzceļš” veiktā aptauja.

Savukārt Pasaules Veselības organizācijas dati parāda, ka Latvijā ir devītais augstākais pašnāvību skaits pasaulē uz 100 000 iedzīvotāju.

Lai veicinātu sabiedrības izpratni par mentālās veselības nozīmi, VAS “Latvijas dzelzceļš” kopā ar krīžu un konsultāciju centru “Skalbes” un citiem mentālās veselības ekspertiem trešdien, 7. oktobrī, plkst. 11.00 organizē ekspertu diskusiju “Pašnāvību risks – kā to novērst?”, ko ikvienam būs iespējams skatīties tiešraidē. Diskusijas sākumā tiks prezentēti jaunākie aptaujas dati par pašnāvību riska atpazīšanu un sabiedrības izpratni par šāda riska rašanos.

Diskusijā kopā ar ekspertiem iecerēts rast arī atbildes uz jautājumiem, ko darīt, lai mazinātu sabiedrībā pastāvošo pašnāvību risku un kā labāk atpazīt pašnāvnieciskas tieksmes apkārtējos cilvēkos. Tāpat tiks pārrunāti veidi, kā palīdzēt jauniešiem, kuri izjūt depresijas pazīmes.

Lasi arī šo: “Pašnāvība ir iekšējās brīvības trūkums, kura iesprostota sabiedrības rāmjos” – “Lampā” runā par augsto pašnāvību skaitu jauniešu vidū Latvijā

Diskusijā piedalīsies krīžu un konsultāciju centra “Skalbes” direktore, psiholoģe Zane Avotiņa, kognitīvi biheiviorālā psihoterapeite Marija Ābeltiņa, Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītājs Nils Sakss Konstantinovs, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) pētnieks Andris Saulītis, mentālās veselības atbalsta biedrības “OGLE” dibinātājs Maigurs Cepurītis, mentālās veselības atbalsta biedrības “OGLE” projektu vadītāja Anželika Jaunzeme un SIA “LDZ CARGO” dīzeļlokomotīves vadītājs Raimonds Maksims.

Diskusijai būs iespējams sekot līdzi tiešraidē portālos “Tvnet”, LETA un VAS “Latvijas dzelzceļš” “Facebook” lapā.

“Latvijas dzelzceļš” ir publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs un koncerna “Latvijas dzelzceļš” valdošais uzņēmums.