Aptauja: 47,6% Latvijas iedzīvotāju Līgosvētkus pavadīs kopā ar ģimeni un radiniekiem

0 Komentāru
Aptauja: 47,6% Latvijas iedzīvotāju Līgosvētkus pavadīs kopā ar ģimeni un radiniekiem
EDIJS PĀLENS, LETA

Gandrīz puse jeb 47,6% aptaujāto iedzīvotāju Līgosvētkus pavadīs kopā ar ģimeni un radiniekiem, liecina Biznesa augstskolas Turība veiktā aptauja.

20,7% uzsvēra, ka draugu lokā, 12,2% mājās pie televizora, bet 18,3% vēl nav izlēmuši. Tāpat aptaujas ietvaros tika jautāts, kāda ir visbūtiskākā svētku sagatavošanās sastāvdaļa, uz ko vairums jeb 74,4% atbildēja, ka svētku mielasta gatavošana, 67% atbildēja, ka ugunskura iekuršana, 60,1%  – vainagu pīšana, bet 58,5% atbildēja, ka Jāņu zāļu lasīšana.

84,2% respondentu atzina, ka Līgosvētkus svin, 16% to dara reizēm – ne katru gadu, savukārt 3,6% šos svētkus nesvin. Uz jautājumu, cik nozīmīgi ir šie svētki, 62,2% respondentu atbildēja, ka ļoti nozīmīgi, 21,9% pauda, ka maznozīmīgi, savukārt 15,9% ir grūti pateikt.

Atbildot uz jautājumu, ar ko visbiežāk saistās Līgosvētki, 71,9% aptaujāto atbildēja, ka ar Jāņu sieru, 62,2% ugunskuru, 56,1% vainagu pīšanu, 51,2% ar Līgo dziesmām, 47,6% alu, savukārt 39% saullēkta sagaidīšanu.

Biznesa augstskolas “Turība” Starptautiskā tūrisma fakultātes prodekāne Daina Vinklere

“Iespējams šobrīd, kad nevaram organizēt plašus ielīgošanas svētkus, ir vērts aizdomāties par vismaz pāris seno tradīciju iekļaušanu vakara programmā. Svarīgi atcerēties, ka pat piekopjot elementārākās tradīcijas, var radīt svētkus sev apkārt – kas tīk kā mazākiem, tā arī lielākiem.”

Aptauja, kuras mērķis bija noskaidrot Līgosvētku svinēšanas paradumus Latvijā, notika interneta vidē no 15. jūnija līdz 21. jūnijam. Aptaujā piedalījās 1082 respondenti no Rīgas, Liepājas, Madonas, Alūksnes, Cēsīm, Smiltenes, Valkas un citām pilsētām.

0 Komentāru