Aptauja: 44% iedzīvotāju nevakcinētos, ja Latvijā būtu pieejama Covid-19 vakcīna

12 komentāri

Vairums respondentu jeb 44% valsts iedzīvotāju nevakcinētos, ja Latvijā būtu pieejama Covid-19 vakcīna, liecina pētījumu kompānijas “Kantar TNS” veiktās aptaujas dati.

No tiem, kas nevakcinētos, 18% norādījuši, ka drīzāk to nedarītu, bet 26% – noteikti nevakcinētos.

Tikmēr 38% Latvijas iedzīvotāju norādījuši, ka vakcinētos pret Covid-19, ja vakcīna jau būtu pieejama valstī, to skaitā  14% – noteikti jā, bet 24% – drīzāk vakcinētos. Aptuveni piektajai daļai Latvijas iedzīvotāju nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Tikmēr no tiem aptaujātajiem Latvijas iedzīvotājiem, kuriem ir nepilngadīgi bērni, katrs trešais norādījis, ka vakcinētu savu bērnu vai bērnus pret Covid-19, ja vakcīna jau būtu pieejama Latvijā. Teju puse jeb 49% aptaujāto norādījuši, ka to nedarītu, tostarp 19% – drīzāk nē, bet 30% – noteikti nē.

Bet 17% iedzīvotāju, kuriem ir bērni vecumā līdz 18 gadiem, nav pauduši viedokli šajā jautājumā.

Lasi vēl: VM: Līdz 2021. gada beigām Latvijā varētu būt pieejamas vairāku ražotāju vakcīnas pret Covid-19

Kā ziņots, saskaņā ar prognozēm pirmās vakcīnas pret Covid-19 Latvijā varētu nonākt nākamā gada pirmajā ceturksnī. Veselības ministre Ilze Viņķele (AP) iepriekš apliecinājusi, ka tās būšot drošas.  Patlaban Veselības ministrija ar valsts apmaksāto vakcīnu plāno nodrošināt 800 000 cilvēku.

“Kantar” aptauju veica, ar interneta starpniecību aptaujājot iedzīvotājus Latvijā vecumā no 18 līdz 60 gadiem.