Aptauja: 39% Latvijas iedzīvotāju Covid-19 dēļ jūtas nedroši par ceļošanu uz ārzemēm

1 komentārs
Aptauja: 39% Latvijas iedzīvotāju Covid-19 dēļ jūtas nedroši par ceļošanu uz ārzemēm
LETA

Vairāk nekā trešdaļai jeb 39% Latvijas iedzīvotāju Covid-19 dēļ saglabājas nedrošība par ceļošanu uz ārzemēm, secināts aptiekas “Benu” Stresa termometra datos, kas iegūti sadarbībā ar kompāniju “Gemius”.

Aptaujā secināts, ka 25% respondentu jūtas drīzāk nedroši, 14% – pilnīgi nedroši, ceļojot uz ārzemēm. Secināts, ka 44% aptaujāto par došanos uz ārvalstīm jūtas droši, bet 27% jūtas drīzāk droši, 17% – pilnīgi droši, kamēr 17% konkrētu atbildi sniegt nevarēja. Ievērojami drošāk iedzīvotāji jūtas par publisku pasākumu apmeklēšanu tepat Latvijā – 69% respondentu jūtas droši par došanos uz publiskām vietām un pasākumiem, bet 43% jūtas drīzāk droši, 26% – pilnīgi droši, 23% ir nedroši, 20% – drīzāk nedroši, bet 3% aptaujāto jūtas pilnīgi nedroši.

Gan par došanos uz ārzemēm, gan publisku vietu apmeklēšanu ievērojami drošāk jūtas vīrieši. Par ceļošanu uz ārvalstīm droši jūtas 38% sieviešu, 26% jūtas drīzāk droši, 12% – pilnīgi droši un 51% vīriešu, 28% jūtas drīzāk droši, 23% – pilnīgi droši. Savukārt par publisku vietu un pasākumu apmeklēšanu tepat Latvijā droši jūtas 66% sieviešu un 71% vīrietis.

Salīdzinot datus pēc ģimenē lietotās sarunvalodas, latviešu vidū par došanos uz publiskām vietām un pasākumiem droši jūtas 71% aptaujāto, savukārt krievvalodīgo vidū šis rādītājs ir 55%.

Arī attiecībā uz ārzemju ceļojumiem kopumā drošāk jūtas latvieši. Krievvalodīgo vidū par došanos uz ārzemēm droši jūtas 40%, savukārt latviešiem šis rādītājs ir 45%.

Par ceļošanu uz ārzemēm, gan publisku vietu un pasākumu apmeklēšanu jūtas gados jauni cilvēki. 18 līdz 24 gadu vecumā droši par ceļošanu uz ārzemēm jūtas 72% aptaujāto, vecumā no 25 līdz 34 gadiem – 48%, vecumā no 35 līdz 44 gadiem – 41%, bet vecumā no 45 līdz 54 gadiem – 44%, un vecumā no 55 līdz 74 gadiem droši ceļojot jūtas vien 29% aptaujāto.

Aptaujas rezultāti liecina, ka Covid-19 pandēmijas sākumā satraukums par publisku vietu apmeklēšanu bija ievērojami lielāks nekā šobrīd. Pērnā gada marta beigās iegūtie dati atklāja, ka nedrošību pirms publisku vietu apmeklēšanas izjuta 78% respondentu. Jaunākie dati liecina, ka nedroši par publisku vietu un pasākumu apmeklēšanu šobrīd jūtas vien 23% aptaujāto.

Aptauja veikta sadarbībā ar interneta pētījumu kompāniju “Gemius”, aptaujājot 2341 respondentu.

“Benu” aptiekas ir daļa no Eiropas mēroga aptieku tīkla, kas apvieno aptuveni 700 aptieku Čehijā, Šveicē, Nīderlandē, Ungārijā, Serbijā, Slovākijā, Igaunijā un Lietuvā.
1 komentārs