5 komentāri
Aptauja: 36% vecāku tērē līdz 500 eiro viena bērna palaišanai skolā
Foto: Pixabay.com

Iesākot jauno mācību gadu, Latvijas iedzīvotāji, kam ir skolas vecuma bērni, vidēji tērējuši līdz 499 eiro uz vienu skolēnu, liecina interneta izpētes un tehnoloģiju uzņēmuma “Gemius” veiktā iedzīvotāju aptauja.

Izglītības likums nosaka, ka vecāku vai aizgādņu pienākums ir savu materiālo iespēju robežās nodrošināt sava bērna izglītošanai nepieciešamos individuālos mācību piederumus, savukārt darba burtnīcas un mācību grāmatas nodrošina izglītības iestāde. Tomēr arī šogad liela daļa vecāku atzīst, ka ir nācies iztērēt vairākus desmitus vai pat simtus eiro dažādu mācību līdzekļu un apģērba iegādei.

Kā rāda aptauja, visvairāk respondentu atbildējuši, ka tērē no 50 līdz 99 eiro uz vienu skolas vecuma bērnu (39%), savukārt gandrīz tikpat vecāki atzinuši, ka viņu tēriņi ir robežās no 100 līdz 499 eiro (36%). Visbiežāk skolas preces tiek iegādātas grāmatnīcās vai kancelejas preču veikalos (64%), taču gandrīz 60% aptaujāto norāda, ka mēdz skolas lietas iegādāties arī lielveikalos. Kā citas populāras atbildes tika minētas arī interneta veikali (18%) vai iespēja aizgūt nepieciešamās lietas no vecākajiem bērniem, draugiem, paziņām (9%).

Aptaujā piedalījušies 945 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 74 gadiem, kas atzīmējuši, ka viņiem ir skolas vecuma bērni un tā veikta, izmantojot interneta aptauju – “gemiusAdHoc” ar izlecošo interneta anketu palīdzību, kas tika rādītas pēc nejaušības principa izvēlētiem interneta lietotājiem. Aptauja īstenota šī gada 30.-31. augustā.

TOP komentāri

 • ...
 • Humoriņš
  +4 +4 0

  Humoriņš

  Ir skolas,kurās bērni dalās ne/zīmolu nēsātājos.ja gribi iekļauties barā,jāpērk!tā kā nebrīnos,ka ir vecāki,kuri tērē pie 500€
 • ...
  +2 +2 0

  ...

  Nu jā tā pieminētd tie 499 eiro... laigan lielākā daļa varbūt ar to domāja 120 vai 200 eiro. Amplitūda no 100-499 ir pārāk liela tādai aptaujai.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl