Aptauja: 29% iedzīvotāju darba slodze pandēmijas laikā ir pieaugusi

0 Komentāru
Aptauja: 29% iedzīvotāju darba slodze pandēmijas laikā ir pieaugusi
PA WIRE / PA IMAGES / SCANPIX

29% iedzīvotāju pēdējā gada laikā (kopš 2020. gada 13. marta) darba slodze kopumā ir pieaugusi, liecina pētījumu kompānijas “Kantar TNS” veiktās aptaujas dati.

“900 sekundes” šajā rītā skaidroja, kā Latvijas iedzīvotājiem pandēmijas laikā mainījusies slodze darbā un mājās. Izrādās, tas, ka daudzi pēdējā gada laikā strādā attālināti mājās, nenozīmē, ka darba slodze ir samazinājusies.

“Kantar” aptaujas dati liecina, ka 29% iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 60 gadiem pēdējā gada laikā darba slodze kopumā ir pieaugusi, savukārt piektajai daļai jeb 20% iedzīvotāju tā ir samazinājusies.

46% iedzīvotāju ir norādījuši, ka viņu darba slodze ir palikusi nemainīga, savukārt 5% nav snieguši konkrētu atbildi šajā jautājumā.

Komentējot slodzi mājās, 39% Latvijas iedzīvotāju norādījuši, ka pandēmijas laikā slodze mājās, piemēram, bērnu pieskatīšana un izglītošana, ēst gatavošana, mājas uzkopšana kopumā ir pieaugusi. Vien 3% atzinuši, ka tā esot samazinājusies.

Tikmēr vairāk nekā puse jeb 55% ir norādījuši, ka viņu slodze mājās ir palikusi nemainīga, bet 3% nesniedza konkrētu atbildi šajā jautājumā.

Lasi vēl: Farmaceite: Viens no galvenajiem stresa cēloņiem Covid-19 krīzē ir pārslodze

0 Komentāru