Aptauja: 23% iedzīvotāju galvenokārt dod priekšroku Latvijā ražotiem produktiem

1 komentārs

Ik pa laikam sabiedrību mēģina uzrunāt kampaņas, kas aicina pirkt Latvijā ražotas preces. Aptaujā noskaidrots, cik daudz iedzīvotāju, iegādājoties pārtiku, tiešām apzināti izvēlas Latvijā ražotus produktus?

Tikai ceturtā daļa jeb 23% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 60 gadiem, atzinuši, ka iegādājoties pārtikas produktus, galvenokārt izvēlas Latvijas produktus. Lielākā daļa jeb 67% aptaujāto norādījuši, ka vienlīdz bieži izvēlas gan Latvijas, gan importa produktus. Savukārt 3% iedzīvotāju, iegādājoties pārtikas produktus, galvenokārt izvēlas ievestos produktus.

Vēl 2% atzinuši, ka nav atbildīgi par pārtikas produktu iegādi, bet 5% iedzīvotāju nav norādījuši konkrētu atbildi šajā jautājumā.

Tikmēr 40% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 60 gadiem, atzinuši, ka preces galvenokārt izvēlas pēc to kvalitātes, tikmēr puse (51%) aptaujāto tās galvenokārt izvēlās pēc cenas. Vēl 4% ņem vērā gan kvalitāti, gan cenu, bet 2% iedzīvotāju – vēl kādu citu kritēriju. Tikmēr 3% iedzīvotāju nav snieguši konkrētu atbildi šajā jautājumā.

1 komentārs