Apsver iespēju rosināt iedzīvotājus publiskās vietās nēsāt sejas aizsargmaskas

114 komentāri
Apsver iespēju rosināt iedzīvotājus publiskās vietās nēsāt sejas aizsargmaskas
EVIJA TRIFANOVA, LETA

Tiek apsvērta iespēja rosināt iedzīvotājus publiskās vietās nēsāt sejas aizsargmaskas.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) šodien pēc valdību veidojošo partiju sadarbības sanāksmes žurnālistiem pastāstīja, ka, lai nodrošinātu iespēju cilvēkiem drošāk atrasties publiskās telpās, nepieciešams domāt par individuāliem aizsardzības pasākumiem.

Lasi vēl – Dzintars: Pēc 12. maija ierobežojumi nepazudīs

“Iedomāsimies, ka drošākais veids, kā sevi pasargāt, ir nesatikt nevienu. Bet tas nestrādā ilgtermiņā. Tāpēc jādomā, kā mājas drošību nest sev līdzi uz ielas, veikalā utt. Domāju, ka valstī mēs virzīsimies uz to, ka būtu ieteicams sabiedriskajā transportā, veikalos visiem cilvēkiem nēsāt sejas aizsargmaskas,” teica Kariņš.

Premjers skaidroja, ka tas būtu nepieciešams, lai citus pasargātu no sava šķaudiena vai klepus, jo zināms, ka ne visi cilvēki, kuri ir slimi, apzinās, ka ir slimi, jo jūtas labi.

“Viņi var neviļus nodot šo vīrusu tiem cilvēkiem, kuriem mājās ir kāds vecāka gadagājuma cilvēks. Ja katram būtu sejas maska, tad iespēja nodot vīrusu tiktu krietni ierobežota,” uzskata politiķis, piebilstot, ka šādam risinājums sabiedrībai būtu jāgatavojas, turklāt šāda prakse jau ir ieviesta daudzviet Eiropā, vietām pat kā obligāta prasība.

Kariņš pastāstīja, ka arī viņš pats vairākās sapulcēs bijis ar šādu masku. “Pirmā reize bija pavisam neērta un smacīga, bet otrajā reizē es jau biju pieradis. Tas ir pasākums, pie kā ir jāpierod un no kā nav jākautrējas,” akcentēja premjers.

Politiķis tāpat norādīja, ka Latvijā varētu iekustināt sejas aizsargmasku ražošanu, lai tās būtu plaši pieejamas par pieņemamu cenu.