Apsver iespēju Mežaparka estrādes pārbūves otro posmu dalīt uz pusēm

0 Komentāru

Dienas vidū laistītāji atsvaidzina Mežaparka estrādes zālienu skatītāju zonā. Tā kļuvusi lielāka. Saskaņā ar plānoto līdz 30 000 apmeklētāju vietu. Norit arī citi darbi jeb, kā saka būvnieki, – “pievilktas astes”.

Mežaparka estrādes sagatavošana šā gada Dziesmu un deju svētkiem vēl turpinās. Ekspluatācijā to nodos īsi pirms Jāņiem. Pirmā posma izmaksas 27 miljoni eiro bez PVN.

Tagad par otro posmu. Pēc arhitektu aplēsēm tā realizācijai būs nepieciešami 49 miljoni eiro bez PVN. Vai summa ir adekvāta parādīs konkurss starp būvfirmām. Taču jau šobrīd skaidrs, ka, lai netraucētu Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norisi 2020. gadā, otro posmu nāksies dalīt uz pusēm.

Austris Mailītis
Mežaparka estrādes pārbūves arhitekts

Ja iepriekš bija četras plūsmas un varēja uziet arī no priekšpuses un tā koru nomaiņa paņēma ilgāku laiku, tad jaunajā projektā paredzētas desmit kāpnes, respektīvi pa visu perimetru. Līdz ar to paredzam ātrāku nomaiņu un evakuāciju, ārkārtas gadījumos.

Projekta dalīšanu divās daļās kā loģiskāko variantu šodien apvēra Rīgas domes vadība. Lai arī pirms diviem gadiem pašvaldība pati apņēmās pirmo posmu īstenot līdz pieaugušo dziesmu svētkiem, bet otro – līdz jauniešu, atbildība tiek pārvelta uz izpildvaras pleciem, kas nevēlas piekāpties.

Oļegs Burovs
RD Pilsētas īpašuma komitejas vadītājs, GKR

Nav tehnoloģiski iespējams to nodot agrāk. Kad izglītības ministrs runā par to, ka būs svētki un vajadzētu ātrāk, tad gribu pateikt, ka mācību process arī sastāv no 12 gadiem. Un atestātu par 12 gadiem nevar saņemt trīs gados.

Vienlaikus radušos situāciju dome plāno izmantot savā labā. Ja 2020. gada svētkus nevar pārcelt uz vēlāku laiku, tad vismaz piedalīties ar līdzfinansējumu.

Andris Ameriks
Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks, GKR

Es gribētu paust piesardzīgu optimismu, ka spēsim atrast kopsaucēju gan par Eiropas fondiem vai ar valdību, jo tas tiešām ir valsts objekts, tas nav tikai pašvaldības lokālu interešu apmierināšanai.

Teorētiski projekta dalīšana divās daļās domei dod papildu laiku sarunāt un finansējuma meklēšanai, jo visu 49 miljonu, kas nepieciešami otrajam posmam, tai šobrīd nav.

Konkurss par skatuves pārbūvi tiks sludināts tuvāko nedēļu laikā.

0 Komentāru