Komentāri
Apsver domu par patversmes dzīvnieka adopciju? Lūk, lietas, kas noteikti jāņem vērā!

Dzīvnieka izvēle ir ne tikai atbildīgs solis cilvēka dzīvē, bet arī cerība dzīvniekam iegūt pastāvīgas mājas un cilvēku, kuru mīlēt un kuram uzticēties. Tāpēc šis solis nedrīkst būt mirkļa iegriba vai spontāns lēmums! Ja lēmums ir pārdomāts un esat stingri nolēmis tikt pie mājas mīluļa – suņa vai kaķa –, tad Dzīvnieku policija iesaka pievērst uzmanību dažām vienkāršām lietām.

1. Vēlreiz iepriekš apsvērt plusus un mīnusus, izvērtēt savas iespējas (ne tikai finansiālās) aprūpēt dzīvnieku – laiks, pacietība, uzmanība, ko prasīs dzīvnieks. Dzīvnieka adopcijai vēlams izvēlēties laiku pirms brīvdienām, lai varat būt līdzās dzīvniekam, palīdzēt tam iedzīvoties.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

2. Iepazīties ar dzīvnieku labturības prasībām (MK noteikumi Nr. 266 ”Labturības prasības mājas (istabas) dzīvnieku turēšanai, tirdzniecībai un demonstrēšanai publiskās izstādēs, kā arī suņa apmācībai”), kā arī informāciju par dzīvnieka vajadzībām, uzturēšanu, aprūpi, pakonsultēties ar kādu suņa vai kaķa īpašnieku.

3. Sagatavoties dzīvnieka uzņemšanai mājā:

sunim – trauki ēdināšanai, dzirdināšanai, guļvieta atbilstoši plānotajai turēšanas vietai iekštelpās vai ārā, tostarp norobežots voljers, būda, kakla siksna, pavadiņa atbilstoši suņa izmēram, ko plānojat uzņemt, rotaļlietas, citas lietas pēc izvēles (ķemme, aksesuāri u.c.);

kaķim – trauki ēdināšanai, dzirdināšanai, guļvieta (grozs, mīkstā guļvieta vai kaķu māja), kaķa tualetes komplekts (kaste, smiltis, lāpstiņa), konteiners kaķa pārvadāšanai, priekšmeti nagu asināšanai vai pielāgot mājā kādu vietu šim nolūkam, lai pasargātu mēbeles un tapetes, rotaļlietas, aksesuāri (siksniņa, pavadiņa, ķemme), citas lietas pēc izvēles.

4. Aplūkot patversmē esošo suņu vai kaķu fotogrāfijas, braukt uz vietas apskatīt adopcijai pieejamos dzīvniekus. Svarīga ir raksturu saderība un savstarpējās simpātijas – dzīvnieka izvēle var prasīt vairāk laika nekā plānots.

6. Kad lolojums atrasts – aizpildīt adopcijas dokumentus un sagatavot dzīvnieku pārvešanai – atbilstoši ceļu satiksmes drošības noteikumiem transportlīdzeklī jānodrošina, lai dzīvnieks nepārvietojas pa salonu, nesavainojas pats un nesavaino citus, netraucē transportlīdzekļa vadīšanu.

7. Pārvedot dzīvnieku mājās, rēķināties ar adaptācijas periodu – tas var būt nedēļa līdz mēnesim. Nekādā gadījumā nevajadzētu dzīvniekam radīt lieku stresu, veicot darbības, kas nav primāri nepieciešamas, piemēram, mazgāt, frizēt, griezt nagus, tīrīt zobus u. tml. Pie šīm procedūrām pieradināsit dzīvnieku pakāpeniski, kad tas jau jutīsies drošs jaunajā vietā.

8. Ja mājās ir citi mājdzīvnieki, jāvelta pienācīga rūpība un uzmanība, lai dzīvniekus sapazīstinātu, palīdzētu tiem saprasties, noteikt uzturēšanās robežas u. tml., tas atstās ietekmi uz to turpmāku sadzīvošanu, kā arī vispārējo mieru un kārtību mājā.

9. Par dzīvnieka barošanu un kopšanas vajadzībām konsultēties ar patversmes darbinieku. Pirmajā nedēļā vēlams barot dzīvnieku ar barību, ko tas ēdis patversmē, ievērot līdzīgu ēdināšanas kārtību.

Un vēl…

• Lēmumu par dzīvnieka uzņemšanu obligāti saskaņojiet ar ģimenes locekļiem un citiem cilvēkiem, kas dzīvo kopā ar jums.
• Ja dzīvojat īrētā dzīvoklī (mājā), jums nepieciešama īpašnieka atļauja dzīvnieka turēšanai.
• Dzīvnieku no patversmes var adoptēt tikai pilngadīga – 18 gadu vecumu sasniegusi – persona.

Foto – daži no dzīvniekiem patversmē:

Varbūt arī tu vari kādam kļūt par vislabāko saimnieku pasaulē. Vai arī vari ziedot suņu patversmei, zvanot pa tālr.: 90006388. Viens zvans – ziedojums 1,42 eiro apmērā.

Akcijas organizatori

 

Akcijas dalībnieki

 Ķepas meklē mājas dalībnieki

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl