Apsveicami! Kāda ģimene Vecpiebalgā pieņēmusi audzināšanā pusaudžu bēgli no Gambijas

9 komentāri

Beidzot ir atrasti risinājumi abiem nepilngadīgajiem patvēruma meklētājiem bāreņiem Muceniekos, kuri Latvijā ieradušies bez vecākiem. LNT Ziņas noskaidrojušas, ka 16 gadīgais afgāņu zēns ievietos bērnunamā Rīgā, bet 16 gadīgo puiku no Āfrikas valsts Gambijas pieņēmusi audžuģimene Madonas novadā.

Tagad zēns no Gambijas otro nedēļu apmeklē mācības Vecpiebalgas vidusskolā. Tur LNT Ziņām atzina, ka skola vēlētos valsts lielāku atbalstu, jo šobrīd zēna mācīšanā skolotāji izmanto pašu izdomātas metodes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lolita Žagare, Vecpiebalgas vidusskolas direktore:

Tagad skolotājs pats veidos darba lapas un darba burtnīcas. Nav izdomāts, ko darīt, ja bērns atnāk un viņam ir jāiekļaujas mūsu vidē un standartos. Protams, es varu sākt satraukties, jo Abdulam [pusaudzis no Gambijas – red.] pēc trim gadiem jābeidz vidusskola un jākārto centralizētie eksāmeni. Tur būs ļoti liels pamatīgs darba jāiegulda. Man šķiet, ka šobrīd mēs visi taustāmies.

Joprojām ir neskaidrs, kā, būdams bārenis, 16 gadīgais Abduls spēja mērot astoņus tūkstošus kilometrus no Gambijas uz Latviju.

Mūsu valstī viņš ir trīs mēnešus.

Foto

Video

TOP komentāri

 • Niko
  +6 +6 0

  Niko

  Abduls ir viens no labākajiem klasesbiedriem kāds man jebkad bijis. Viņš atšķirībā no pabalstu meklētājiem pats vēlas mācīties un kaut ko sasniegt. Man personīgi Abduls ir kā brālis - Vecpiebalgā nevienu neinteresē kāda ir viņa ādas krāsa vai no kurienes viņš nācis. Galvenais ir tas, ka tagad viņš ir viens no mums, atrodas starp cilvēkiem, kas viņu pieņem un viņš jūtas kā mājās. Citu domas ir mazsvarīgas. Ticiet man, jūs visi mainītu domas, ja iepazītu viņu tuvāk tieši tāpat, kā mēs.
 • Kristers Slavēns
  +6 +6 0

  Kristers Slavēns

  Katrā valstī ir kāds slikts un kāds labs cilvēks. Varu apgalvot, ka Abduls ir gatavs mācīties Latviešu valodu, un Latvijas kultūru. Jau tagad domā par nākotni Latvijā. Nevis tā kā pabalstu saņēmēji kuri nedara neko lietas labā, nemeklē darbu un tie kas ieguvuši Latvijas pilsonību runā svešā mēlē. Puisis cenšas!(Abdula klasesbiedrs)
 • Nesapratu
  +4 +4 0

  Nesapratu

  Kāpēc vienu ģimenē ieliek, a otru bērnu namā??? Tik daudz ģimeņu tak pieteicās ņemt viņus pie sevis. Interesanti gan.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl