Komentāri

Lai uzreiz pēc svētkiem pie atkritumu tvertnēm neveidotos šādi izmesto eglīšu kalni, pērnajā gadā vairāki domubiedri apvienojās projektā ar nosaukumu Eglīšu debesis un aicināja cilvēkus nevis izmest eglītes, bet gan tās nosūtīt atpakaļ uz mežu. Un pērn šādi uz “debesīm” tika aizsūtīti apmēram 500 koku.

Šogad tas jau varētu būt tūkstoš savākto svētku eglīšu. Un kurjers saņemot zvanus pat no Saulkrastiem un Bauskas. Viens no projekta idejas autoriem stāsta, ka nākotnē svētku eglītes otrai dzīvei varētu savākt arī tālāk no Rīgas.

“Kas ir interesanti – ja pagājušajā gadā šā projekta atsaucība startā bija lielāka, nekā tuvojoties 15. datumam, tad šajā otrajā nedēļā aizvien vairāk cilvēku zvana un interesējās. Un arī šogad ir ļoti liela atsaucība no krievu tautības cilvēkiem,” norāda projekta Eglīšu debesis idejas autors Toms Barons Lūķis.
Par šādu Ziemassvētku eglītes aiztransportēšu cilvēkam jāšķiras no simboliskas maksas – pieciem eiro, un pēc tam svētku rotas pārtop šķeldā un mulčā. Uzņēmumā Latvijas Valsts meži velta atzinīgus vārdus idejai Ziemassvētku eglītes pārstrādāt, tomēr vismaz valsts mežos sašķeldotie koki kā mēslojums nonākt nevar, jo to liedz sertifikāti. Pēc svētkiem arī uz valsts mežiem ir iespēja aizvest nokalpojušo Ziemassvētku eglīti.

Foto

“Jebkurš Latvijas iedzīvotājs pilnīgi droši var darīt tā, ka – valsts mežā redzot šīs zaru kaudzes, kas parasti ir arī bišķi apklātas ar papīru, tur žāvējas zari un citi ciršanas atkritumi, no kuriem vēlāk tiek saražota šķelda. Tādā vietā var droši eglīti pielikt šai čupiņai klāt, un tā tiks sasķeldota un dzīvos savu otru dzīvi jau kā kurināmais,” norāda Latvijas Valsts mežu pārstāvis Tomass Kotovičs.
Šobrīd lielās atsaucības dēļ Eglīšu debesu komanda iecerējusi arī pagarināt laiku, līdz kuram kociņi no mājokļiem un birojiem tiks savākti. Nākamgad idejas autori cer vērst šo plašumā un prāto par iespēju rūpēties ne tikai par eglīšu dzīvi pēc nociršanas, bet arī par jaunu koku stādīšanu un sadarbību ar pašvaldībām.

Video

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl