Komentāri
Apsnidzis, kluss un noslēpumains – fotoreportāža no Cenas tīreļa
Foto: LETA

Pavisam netālu no Rīgas, blakus Liepājas šosejai, atrodas dabas liegums Cenas tīrelis. Purva laipa un skatu tornis gada siltajos mēnešos piesaista daudzus dabas vērotājus.  Ziemas laikā apmeklētāju pulks mazliet apsīkst, taču arī šajā gadalaikā tīrelim ir sava noskaņa un šarms, kas priecētu ne vienu vien dabas vērotāju!

Cenas tīrelis tiek uzskatīts par vienu no labākajām dzērvju ligzdošanas vietām Latvijā, kā arī par nozīmīgu nakšņošanas vietu vairākām putnu sugām rudens migrāciju laikā. Tajā ir sastopamas 10 Latvijā un Eiropā aizsargājamas putnu sugas.

Ziņu aģentūras LETA fotogrāfam izdevies iemūžināt ziemas ainas no Cenas tīreļa, kurās jaušams klusums, ziemas rimtums un miers. Portāls Skaties.lv piedāvā tev uz brīdi apstāties ikdienas darbu skrējienā un apskatīt brīnišķīgās Cenas tīreļa ziemas ainavas!

Foto

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl