Apskati karti! Sabiedriski nozīmīgās ēkas Latvijā, kuras atzītas par nedrošām

Pievienot komentāru
Apskati karti! Sabiedriski nozīmīgās ēkas Latvijā, kuras atzītas par nedrošām
bvkb.gov.lv

Intervijā LNT raidījumam ”900 sekundes” Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) vadītāja Svetlana Mjakuškina atklāja, ka šobrīd Latvijā par nedrošām ir atzītas septiņas sabiedriski nozīmīgas ēkas. Sarunā ar Skaties.lv biroja pārstāvji precizē informāciju, ziņojot, ka runa ir par krietni lielāku skaitu ēku; tiesa, liela daļa no tām ir grausti.

Mjakuškina intervijā ar ”900 sekundēm” paziņoja, ka šobrīd Latvijā par nedrošām ir atzītas septiņas sabiedriski nozīmīgas ēkas. Ar ēku sarakstu ikviens varot iepazīties biroja mājaslapā.

Kā Skaties.lv atklāj BVKB pārstāve Elīna Korba, patiesībā runa ir par krietni lielāku skaitli.

”Tas, ko minēja direktore, ir būvobjekti. Precizēšu informāciju – desmit mēnešu laikā Latvijā par nedrošām atzītas kopā 39 sabiedriski nozīmīgas ēkas.

Uzreiz jāpiebilst, ka 22 no šīm ēkām ir grausti, kas netiek ekspluatēti. Savukārt atlikušajām 17 ēkām pārtraukta vai daļēji pārtraukta ekspluatācija,” Skaties.lv skaidro Korba.

Kartē šie objekti iezīmēti sarkanā krāsā. Zaļā krāsā ir objekti, kuri ir teicamā stāvoklī, savukārt dzeltenā – būves, kuru drošība jāuzlabo.

Kā skaidro Korba, informācija kartē tiek nemitīgi atjaunota, tāpēc kopumā sarkano atzīmju ir vairāk.

”Interaktīvajā kartē redzamas visas BVKB darbības gados ēku ekspluatācijas uzraudzības ietvaros pārbaudītās ēkas, no kurām ar sarkanu atzīmētās atzītās par nedrošām.

Šogad BVKB par nedrošām atzinis 39 ēkas, četrām no tām īpašnieki ir novērsuši bīstamības un tās vairs nav atrodamas sarkano adrešu sarakstā.

Lai atrastu sarakstu ar konkrētām adresēm, kartes malā, pie uzraksta ”ekspluatācijas kontrole” ir iespējams paplašinājums, kur redzams, cik ēkas kopumā BVKB ir pilnība vai daļēji aizliedzis ekspluatēt,” skaidro Korba.

Interviju ar Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) vadītāju Svetlanu Mjakuškinu lasi te!