Apšaudes un pakaļdzīšanās ar zirgiem – ielūkojies, kā top Latvijas pirmais vesterns

0 Komentāru
Apšaudes un pakaļdzīšanās ar zirgiem – ielūkojies, kā top Latvijas pirmais vesterns
LĀSMA BINDERE, LNT ZIŅAS

Top pirmais Latvijas vesterns. Spēlfilmu “Kur vedīs ceļš” šobrīd filmē viens no jaunākajiem Latvijas režisoriem – Matīss Kaža. Uz ekrāniem tiek solītas gan apšaudes, gan pakaļdzīšanās ainas ar zirgiem, gan sprādzieni.

Jaunauces pils šajās dienās kļuvusi par vienu no centrālajiem filmēšanas objektiem. Te top Matīsa Kažas debijas spēlfilma ”Kur vedīs ceļš”.

Kaža, kurš režiju studējis Ņujorkā, ir viens no jaunākajiem Latvijas režisoriem, kuram ir iespēja filmēt savu mākslas filmu. Turklāt, – pirmo vesternu Latvijā.

“Manuprāt, viskinematogrāfiskākais žanrs un Latvijā nekas tāds nav bijis. Mēs transformējam to amerikāņu klasiskā vesterna tēlu sistēmu uz Austrumeiropu 19. gadsimta beigās,” saka Kaža.

Filmas galvenā varone ir baltvācu barona aizbildniecībā uzaugusi aristokrātiska jauniete. Īsi pirms paredzētajām kāzām viņa no muižas pazūd.

“Apšaudes epizodes, pakaļdzīšanās ainas ar zirgiem, mums ir arī viens sprādziens, viena konstrukcija, ko būvēs Jurģis Krāsons, arī sprāgs filmas laikā. No tehniskā viedokļa tas ir ļoti sarežģīts process, kurā iesaistīti gan zirgu treneri, gan pirotehniķi, gan specefekti,” bilst Kaža.

Pirmajā Latvijas vesternā liels uzsvars tiks likts uz zirgiem, taču tie nebūt nebūs vienīgie dzīvnieki, kas šeit būs redzami. Te filmēsies arī tik eksotisks dzīvnieks kā iguāna.

“Nevar jau tik ātrā laikā apgūt, bet nosēdēt uz zirga varu, palēkšot varu, riksī ar varu, tad jau jāsajūt, zirgs ir labs partneris,” saka aktieris Egons Dombrovskis.

Aktieri jāšanas mākslā trenējas jau kopš maija un lielākoties iztiek bez dubliera. Tāda nav arī zirgiem, kuriem līdzīgi kā aktieriem arī nākas grimmēties.

Jāpiebilst, ka ”Kur vedīs ceļš” būs pirmā Jāņa Skuteļa kinopieredze. Arī uz ekrāna viņam būs dota iespēja nepazaudēt savu komiķa tēlu. “Es esmu žandarms Pāvils. Tas ir galvenais tēls filmā, galvenais personāžs, manā skatījumā, un viņš ir ļoti sirsnīgs, bet ne īpaši attapīgs,” stāsta Skutelis.

Filmas tapšanas procesā iesaistītajiem vesterns ir tuvs kā žanrs. un viņi ir pārliecināti, ka to iemīļos arī skatītāji Latvijā.

Spēlfilmas Kur vedīs ceļš pirmizrāde paredzēta 2020. gada beigās, tās uzņemšanu finansiāli atbalsta arī Nacionālais Kino centrs.

0 Komentāru