Apsardzes darbinieki saskaras ar nevakcinēto dusmām; iedzīvotājus aicina izturēties cieņpilni

30 komentāri

Paredzams, ka, ierobežojumiem pastiprinoties, spēkā pieņemsies arī nogurums un dusmas tajā sabiedrības daļā, kas spītīgi pretojas vakcinācijai. Tomēr nupat jau pie veselā saprāta apelē apsardzes darbinieki, kuri kopš stingrākas sertifikātu kontroles ieviešanas jau saskaras ar nevakcinēto dusmu uzplūdiem un pat agresiju. Netiekot ielaisti veikalos, ne viens vien ķeras pie dūrēm.

Ir darba dienas vidus, tirdzniecības centros atkal darbojas nepārtikas preču veikali, un apmeklētāji ar zaļajiem sertifikātiem drīkst brīvi iepirkties. Drūzma pie dokumentu pārbaudes neveidojas, arī iebildumu pret kontroli vismaz filmēšanas brīdī nevienam nav.

Lasi vēl – Politoloģe: Atbildība par mirušajiem gulstas uz nevakcinēto pleciem

Tomēr Drošības profesionāļu asociācija nupat jau bezspēcībā vērsusies pie saprātīgākās sabiedrības daļas. Vairāki kautiņi dienā, rupjības un pat draudi izrēķināties pēc darba laika beigām – tā šobrīd ir apsargu ikdiena.

“Šis ir bezprecedenta gadījums, jo šāda aktivitāte nav bijusi. Apsardzes darbinieki ir tikai kontrolējošais mehānisms. Ne viņš izdomājis šos noteikumus, ne ko citu. Saprotam viņa amata pienākumus,” aicina Drošības profesionāļu asociācijas valdes loceklis Artūrs Āmars.

Incidenti ar apsardzes darbiniekiem savu otro dzīvi turpina sociālajos tīklos, kur provokatori ar tiem dalās un pat lepojas par radītajām nekārtībām, taču tā vien šķiet – vien retais apzinās, ka viņi paši šajos incidentos izskatās vismuļķīgāk.

Tā, piemēram, kādā video redzams, kā provokators ieslēdz kameru un strauji tuvojas veikala ieejai, apzināti meklējot nepatikšanas. Bravūra nemazinās, un vārdu apmaiņa drīz vien pāraug lamuvārdos, kas vērsti pret apsardzes darbinieku.

Sākas grūstīšanās, un provokators tiek noguldīts zemē, lai sagaida policiju. Teikt, ka šis būtu kāds īpašs izņēmums apsargu darbā, diemžēl nevar. “Tas ir pirms nedēļas nogalēm un specifiskos veikalos, piemēram, būvniecības veikalos. Tur ir ieeja tikai ar “zaļajiem” sertifikātiem, un tieši šie amata pārstāvji nav saprotoši un nonāk līdz kautiņiem. Vairāki kautiņi dienā ir ikdiena mūsdienās,” secina Drošības profesionāļu asociācijas valdes loceklis.

Galvenais satraukums nozarē ir par to, ka apsargi spiedienu varētu neizturēt un darbu pamest, taču šā aroda pārstāvju jau tā ir nepietiekami. Pieaugot nepieciešamībai kontrolēt sertifikātus teju visur – no veikaliem līdz pat medicīnas iestādēm -, pieprasījums pēc apsargiem ir nebijuši augsts.
30 komentāri