Aprit seši gadi kopš Zolitūdes traģēdijas; tiesvedības process joprojām turpinās

5 komentāri

Ceturtdien, 21. novembrī, aprit seši gadi kopš Zolitūdes traģēdijas, tomēr vainīgie par to joprojām nav notiesāti. Tiesa noraida izskanējušos pārmetumus par apjomīgās lietas apzinātu vilcināšanu, un tajā saskata atsevišķu personu vēlmi vairot publicitāti.

Sabrūkot veikala “Maxima” jumtam, pirms sešiem gadiem dzīvības zaudēja 54 cilvēki, dziļās sērās atstājot tuviniekus, kuri joprojām gaida traģēdijā vainojamo notiesāšanu. Taču process izvērties apjomīgs – pēc divu gadu policijas un prokuratūras veiktās lietas izmeklēšanas, tiesa to skata jau trīs gadus un septiņus mēnešus.

Ar lietas gaitu neapmierinātību sāk izrādīt cietušo biedrībā “Zolitūde 21.11”, viņiem ir aizdomas par procesa vilcināšanu, tāpēc šogad tradicionālā piemiņas pasākuma vietā notiek protests. Reaģējot uz izskanējušiem pārmetumiem, attiecīgo lietu iztiesājošie Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesas tiesneši pārmetumus noraida, atgādinot, ka nevienai personai nav pieļaujama nekādas tiesas spriešanas iespaidošana.

“Publiskajā telpā ir vērojama atsevišķu personu neakceptējama vēlme vairot savu pozitīvo publicitāti uz citu personu rēķina, tādējādi maldinot sabiedrību, ka lieta tiek novilcināta un tamlīdzīgi. Būtu uzteicama šo personu vēlme iedziļināties lietas virzībā regulāri, nevis tikai atsevišķajās dienās, jo tas uzlabotu objektīvāku faktu atspoguļošanu par procesa norisi, un tādējādi radītu lielāku izpratni gan sabiedrības, un jo īpaši cietušo personu apziņā,” norāda Zolitūdes traģēdijas krimināllietas tiesnesis Erlens Ernstons.

Tiesā gan atklāj, – kopumā dažādu iemeslu dēļ nav notikušas 20 tiesas sēdes, kas ir aptuveni viens mēnesis, kad tiesa nav strādājusi ar šo lietu.

5 komentāri