Aprit pieci gadi kopš vēsturiskā Saeimas atlaišanas referenduma. Kas ir mainījies?

Pievienot komentāru
Aprit pieci gadi kopš vēsturiskā Saeimas atlaišanas referenduma. Kas ir mainījies?
Foto: LETA

2011. gada 23.jūlijā notika referendums par Saeimas atlaišanu. Parlamentu tauta izvēlējās atlaist, paužot pretenzijas gan par tā darba zemo kvalitāti, gan par oligarhu ietekmes aizdomām. Pašreizējās, 12. Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece 900 sekundēs pirms dažām dienām sacīja, ka pie šī sasaukuma darba kvalitātes problēmām vainojami atsevišķi deputāti un skandāli; viņa pati savu ieguldījumu situācijas uzlabošanā nenosauca. Ko par to domā sabiedrība?

Lielākā daļa  uzskata, ka kopš 2011. gada  referenduma politiskā vide nemaz nav mainījusies. Vēl 11% saka, ka vide ir pat pasliktinājusies.

Lūgti novērtēt savu apmierinātību ar 12. Saeimas darbu 10 punktu skalā , vidējais sniegtais vērtējums   ir vien 3.8 punkti. Augstāko vērtējumu, kas ir septiņi un vairāk punkti, devuši tikai 7%  iedzīvotāju; vidēju vērtējumu  snieguši 29% iedzīvotājum bet zemāko vērtējumu, kas ir četri un mazāk punkti, devuši 60% (!) Latvijas iedzīvotāju.

Foto: vēsturiskais referendums

Jau pieminētā Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece 900 Sekundēs sacīja, ka darba kvalitātes uzlabošanai no nākamā gada sākšot darboties Analītikas dienests, kurš vērtēšot likumprojektus. Tiesa, šī ideja nav jauna, turklāt saņēmusi krietnu devu kritikas, norādot, ka tā būs lieka birokrātija un ka šāds lēmums norādītu, ka paši Saeimas deputāti un viss pašreizējais parlaments netiek galā