Aprit pieci gadi kopš valodu referenduma. Vai sabiedrība ir kļuvusi saliedētāka?

1 komentārs

  vPirms pieciem gadiem 18.februārī vairāk nekā miljons pilsoņu devās uz vēlēšanu iecirkņiem, lai lemtu – vai turpmāk Latvijā būs viena vai divas valsts valodas.

Pie tautas nobalsošanas par krievu kā otro valsts valodu novedušas valsts pieļautās kļūdas attiecībās ar cittautiešiem, – to referenduma dienā neslēpa amatpersonas. Pret divvalodību nobalsoja 821 000 iedzīvotāju, bet par – 273 000 pilsoņu un tas tika uztverts kā ārkārtas signāls sabiedrības sašķeltībai. Vai situācija pēc pieciem gadiem ir uzlabojusies? Apstiprinoši uz šo jautājumu atbild par sabiedrības integrāciju atbildīgās Kultūras ministrijas pārstāve Solvita Vēvere.

“Ir uzlabojusies situācija cilvēku attieksmē par to, ka viņi lepojas, ka viņi pieder pie šīs valsts,p iederības sajūta. Tā jau tuvojas 70%, tas ir ļoti nozīmīgi. Arī latvietim jautājot par viņa lepnumu par piederību valstij ne katrs pateiks, ka viņš ir lepns, viņa saka.

Foto

TOP komentāri

  • EsEs
    0 0 0

    EsEs

    Loģiski, jo nav jau vairs svariigi, kaadaa valodaa kursh runaa, jo visiem ir viens ienaidnieks pret ko jaaciinaas un taa ir SAEIMA jeb preciizaak LV MAFIJA....

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl