Aprit četri gadi kopš Zolitūdes traģēdijas

Pievienot komentāru
Aprit četri gadi kopš Zolitūdes traģēdijas
Dmitrijs Suļžics / f64

Otrdien, 21. novembrī, pieminam ceturto gadskārtu kopš lielākās traģēdijas Latvijā pēc neatkarības atgūšanas.

Pirms četriem gadiem Zolitūdē, iebrūkot lielveikala “Maxima” jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki un vairāki desmiti tika smagi ievainoti.

Pieminot upurus, otrdien Rīgas Svētās Trīsvienības pareizticīgajā baznīcā un Rīgas Sāpju Dievmātes Romas katoļu baznīcā notiks aizlūgumi. Piemiņas pasākumu traģēdijas vietā, Priedaines ielā 20, rīkos biedrība “Zolitūde 21.11.”.

Brīdī, kad pirms tieši četriem gadiem iebruka veikala “Maxima” jumts – plkst. 17.44 minūtēs – traģēdijas upuri tiks pieminēti ar klusuma brīdi. Pasākumā par ziedojumiem būs iespēja arī saņemt biedrības izdoto grāmatu “Atceries Zolitūdi”. Tajā apkopoti traģēdijā izdzīvojošo stāsti. Joprojām tiesā par notikušo tiek skatīta krimināllieta. Prokuratūra apsūdz deviņas personas būvniecības noteikumu pārkāpšanā, valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanā, nonāvēšanā aiz neuzmanības un darba aizsardzības noteikumu pārkāpšanā.

Nav zināms, kad šajā lietā gaidāms spriedums. Tāpat tiesās vairākos desmitos civillietu Zolitūdes traģēdijas upuri prasa kompensācijas, tostarp no uzņēmuma “Maxima Latvija”. Tikmēr uzņēmums ar upuru ģimenēm un cietušajiem cenšas slēgt vienošanās. Tās paredz upuru ģimenēm katrai izmaksāt līdz 100 000 eiro, bet cietušajiem atkarībā no traumu smaguma – no pieciem līdz 75 tūkstošiem eiro. Tomēr ne visi ir gatavi ar uzņēmumu vienoties un tiesu darbi turpinās.

Lasi vēl