12 komentāri
Aprit 28 gadi, kopš divi miljoni cilvēku vienojās “Baltijas ceļā”
Baltijas ceļš 1989. gada 23. augustā. (Aivars Liepiņš / f64)

23. augusts Baltijas valstu vēsturē iezīmējas ar vienu no nozīmīgākajām akcijām – “Baltijas ceļu”, kad latvieši nostājās plecu pie pleca ar lietuviešiem un igauņiem, lai iestātos par neatkarību.

Šogad aprit 28 gadi, kad Baltijas valstu iedzīvotāji vienojās dzīvā dalībnieku ķēdē, kas savienoja Baltijas valstu galvaspilsētas – Viļņu, Rīgu un Igauniju.

Vēsturiskais notikums notika 1989. gada 23. augustā. Tā laikā aptuveni divi miljoni cilvēku sadevās rokās un izveidoja apmēram 600 km garu dzīvo ķēdi. “Baltijas ceļa” mērķis bija iestāties par neatkarību un atgādināt 50 gadus senus notikumus, kad 1939. gada 23. augustā tika noslēgts Molotova-Ribentropa pakts un tā slepenais papildprotokols, ar kuru tika pārdalītas nacistiskās Vācijas un PSRS ietekmes zonas Eiropā. Tā rezultātā bija cietušas Baltijas valstis.

Jau vēstīts, ka trešdien, 23. augustā, saullēktā pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) ēkas sākās akcija ”Baltijas simtgades ceļš”. Ceļā uz Igauniju, Lietuvu un Somiju devās svētku kūkas kopā ar laba vēlējumiem un sveicieniem no Latvijas. 

TOP komentāri

 • Vineta Naseniece
 • Irina Kleina
  +1 +1 0

  Irina Kleina

  Seit var redzet jus esat agresva un uzvards nemaz nav latvisks, tak cto neparsja dzevuska ka nedabu miezgraudu taisniba koz acis, es un mani senci esam latviesi no sakta gala un esmu un paliksu un neviena tada ka jus man neliks pazust, esmu par to lai seit visiem ir labi un dizie Latvju balini mus nemana un neapzog , dod cilvekiem to ko vini ir gribejusi dzivot sava valsti stradat un nopelnit par savu darbu pienacigi un nestaigat ubagot vecumdienas , ta ja jus esat kada no viniem jums naksies vien tik samierinaties ar musu viedokli un ja gribi lidot sodien ir stiprs vejs lido vien pret veju dzive radis kur katram jabut.
 • Jānis Aberfelds
  +1 +1 0

  Jānis Aberfelds

  ka teica viens paziņa viņs tad nezināja ka tas ir slieksnis uz nabadzibu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl